ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar'la Sincik İlçemizde yapılması planlanan okulda İncelemelerde bulunduk.

Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar'la Sincik İlçemizde yapılması planlanan okulda İncelemelerde bulunduk.

Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar Sincik İlçemizde bulunan ve yeni okul binası yapılması planlanan Yarpuzlu Köyü İlk ve Ortaokulunda İncelemelerde bulundu. Gerçekleşen ziyarete sayın valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz'ün yanı sıra İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık'ta eşlik etti.

Sincik ziyareti kapsamında ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret ederek Sincik Kaymakamı Sayın Batuhan Bingöl'le bir süre sohbet ettiler.

Kaymakamlık ziyareti sonrası ilçeye bağlı Yarpuzlu köyüne geçen Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz, eğitim kalitesinin artırılması amacıyla 8 derslikli yeni ve modern bir ortaokulu yapılacak olan Yarpuzlu Ortaokulu eski binasında incelemelerde bulundu.

Daha sonra Yarpuzlu İlkokulunu da ziyaret eden Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ve İl Müdürümüz, öğretmenlerle bir araya gelerek, okul müdüründen okulun genel durumu ve öğrenci sayısı hakkında bilgi aldılar.

Yarpuzlu Ortaokulu eski binasını yıkıp yerine 8 derslikli modern bir okul yapacaklarını söyleyen Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, " Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yeni bir bilim ve irfan yuvası kazandırmak amacıyla Yarpuzlu Köyümüzün eskiyen ortaokul binasını yıkıp yerine teknoloji ile donatılmış 8 derslikli modern bir ortaokul yapacağız. Eğitime ve insana yapılan her yatırımı geleceğe yapılan önemli bir yatırım olarak görüyoruz. Umuyorum ki önümüzdeki günlerde temelini atacağımız bu okulda ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak öğrencilerimiz yetişir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlama ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına inşallah burada yapacağımız okulun açılışını da hep birlikte yaparız"dedi.

İl Müdürümüz Ahmet Alagöz ise; "İlimizde her öğrencimizin hak ettikleri kaliteli eğitimi, en iyi okullarda alabilmesi için çalışıyoruz, sayın valimize bu konuda desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede Yarpuzlu Köyümüze 8 derslikli, çağın gereklerine uygun modern bir okul yaptırabileceğiz. Yarınlarımızı şekillendirecek çocuklarımıza sahip çıkarak onları sağlıklı ve başarılı bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizin başında gelmektedir. Yarpuzlu köyümüzde ki çocuklarımızın gözlerindeki ışık, yüreklerindeki sevgi ve saflık hiç kaybolmasın istiyoruz"dedi.

18-11-202018-11-202018-11-202018-11-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.