ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar'dan Kitap Kampanyamıza Destek

Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar'dan Kitap Kampanyamıza Destek

Çocukların ve gençlerin hayal gücünü, yaratıcılığını, sorun çözme yetilerini geliştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca okullardaki kütüphanelerde başlatılan "Kütüphaneler Kitap Dolsun Herkes Okusun" projesi kapsamında Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, evden getirdiği yaklaşık 100 kitapla kampanyaya destek verdi.

Milli Eğitim Bakanlığınca okullardaki kütüphanelerin kitapla dolması amacıyla başlatılan ve kısa sürede tüm Türkiye'ye yayılan kampanyaya Adıyaman'dan da Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar'dan destek geldi.

Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, evinde bulunan yaklaşık 100 kitabı Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi kütüphanesine bağışladı. Sayın Valimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen de eşlik etti.

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek evden getirdiği kitapları kütüphaneye bağışlayan Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, "Milli Eğitim Bakanlığımızca ülkemiz genelinde başlatılan kampanyaya Adıyamanlı hemşerilerimizden de destek bekliyoruz. Hemşerilerimizden ricam evlerinde okumadıkları kitapları bir okulumuzun kütüphanesine bağışlayarak çocuklarımızın hayatına dokunmalarıdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim yaşamını ilgilendiren her türlü proje ve kampanyaya tüm hemşerilerimizi destek vermeye davet ediyorum. Çünkü ülkemizin geleceğini okuyan ve araştıran bir nesil inşa edecektir. Okumayan araştırmayan bir gençliğin gelecekte büyük hedefler ve yüksek idealler taşıması mümkün değildir. İnşallah bu kampanya ile okullarımızın kütüphaneleri kitap dolar. Bu amaçla tüm Adıyamanlı hemşerilerimden bu kampanyaya destek olmaya, geleceğimiz olan çocuklarımız için her türlü desteği ve katkıyı sunmaya davet ediyorum"dedi.

Okul kütüphanesinde öğrencilerle de sohbet eden Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, çocuklara bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak şunları söyledi; "Kitaplar insanın en iyi dostlarından birisidir. Bu nedenle siz sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize tavsiyem, bol bol kitap okuyarak dünyanızı ve ufkunuzu genişletmenizdir "dedi.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.