ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Okullarımızda Bayrak Töreni Yapıldı ve İstiklal Marşı'mız Okundu.

Tüm Okullarımızda Bayrak Töreni Yapıldı ve İstiklal Marşı'mız Okundu.

Covid-19 salgını nedeniyle uzun süredir okullarımızın bahçelerinde yankılanmayan İstiklal Marşımız bugün saat 10.00'da tüm Türkiye'de ve eş zamanlı olarak ilimizde bütün okullarımızda çoşkuyla ve özlemle okundu. İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, 23 Nisan İlkokulu'nda düzenlenen bayrak törenine katılarak öğretmenlerle ve EBA Destek Noktasında uzaktan eğitimlerine katılmak için gelen öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'mızı okudu. Bayrak töreni öncesinde öğretmenler ile okul bahçesinde sohbet eden Alagöz, öğrencilerimizin bir an önce okullarına kavuşmalarını temenni ettiğini belirtti.

Törenden sonra beraber İstiklal Marşımızı okuyan ilkokul öğrencileriyle bir araya gelen İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, "Bilindiği gibi geçen yılın Mart ayından itibaren tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitimden mahrum kaldık. Uzaktan eğitime geçtik, bu süreçte eğitim ve öğretim durmadı. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un önderliğinde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteme konularak bütün öğrencilerimizin evlerine ve odalarına kadar girildi. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimden geri kalmamaları için öğretmenlerimiz evlerini dershaneye çevirdi." dedi.

Öğrencileriyle okul sıralarında ders yapma arzularının daha da arttığını belirten İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, "Öğretmenlerimiz gece gündüz demeden öğrencilerimizin eğitimde başarılarının artması için gayret gösterdiler. Tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi pazartesi günü okullarımız derse başlamadan önce, cuma günü ise dersler bitince ülkemizin kurtuluş sembolü olan İstiklal Marşı'mızla okula başlayıp hafta sonu eğitim ve öğretimi bitiriyorduk. Çocuklarımızla yüz yüze eğitiminin yapılmasına hasretiz. Bu nedenle bir farkındalık oluşturabilmek için bu özlemimizi az da olsa giderebilmek için tüm yurdumuzda olduğu gibi biz de bugün yönetici arkadaşlarımla 23 Nisan İlkokuluna gelerek böyle bir oluşumun içinde bulunduk. Hakikaten öğrencilerimizi ve bugünleri çok özlüyoruz. İnşallah en kısa sürede bu virüs ülkemizi ve dünyayı terk eder, biz de çocuklarımıza, öğrencilerimize ve evlatlarımıza kavuşuruz." ifadelerini kulandı. 

23 Nisan İlkokulunda düzenlenen bayrak törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Şube Müdürümüz Ömer Faruk Güneş ve Maarif Müfettişler Koordinatörü Atıf Bostancı'da katıldı.

11-01-202111-01-202111-01-202111-01-202111-01-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.