ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak Bölge Yarışmasına Katılan Öğrencilerimiz Dereceye Girdi

Tübitak Bölge Yarışmasına Katılan Öğrencilerimiz Dereceye Girdi

Tübitak 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması Elazığ ilinde düzenlendi. 

İlimizden yarışmaya katılan iki öğrencimiz birinci , iki öğrencimiz ikinci ve iki öğrencimiz üçüncülük dereceleriyle döndüler. 

dıyaman Bilim ve Sanat Merkezi'nden Zeynep Kocakaya ve Aylin Arık'ın "Nicotiana Tabacum ile Agnp Sentezi, Karakterizasyonu ve Gıda Patojenleri Üzerine Etkisi" projesi, Kimya alanında bölge birincisi oldu. Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Fuat Çiçek, Bayram Sebatlı ve Adem Işık ise "Açık Uçlu Soru Hazırlama (AUSH)" projesiyle Coğrafya alanında bölge birinciliği kazandılar.

TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Esra Uslu, Ecrin Arık ve Fatma Gül Badem'in "BET-TÜS" projesi Coğrafya alanında bölge ikincisi olurken, Besni Şehit Eren Kupal MTAL'den Selin Kiraz'ın "Kahramanmaraş Depremlerini Yaşayan Lise öğrencilerinin Deprem Kavramına Yönelik Metaforik Algıları" projesi Psikoloji alanında bölge ikincilik ödülüne layık görüldü.

Kahta Anadolu Lisesi'nden Belinay Karataş'ın "Sınav Simülasyonları ile Sınav Stresini Azaltma" projesi Psikoloji alanında bölge üçüncüsü olurken, Altınşehir Anadolu Lisesi Proje Okulu'ndan Mustafa Eren Kaya ve Yasir Giray Şeker'in "Yapay Zekâ ile Beyin Tümör Tespiti ve Erken Tanı Sistemi" projesi Yazılım alanında bölge üçüncülük ödülünü aldı.

Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder; Türkiye finallerinde başarılar dileriz.

08-03-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.