ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında okullarımıza spor, müzik ve donatım desteği yapıldıBakanlığımızın eğitim ortamlarını iyileştirmek, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak öğrencilerimiz için fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerimizin meslekî gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek, okullarımızın fizikî ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlattığı "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında yeni ana sınıflarının açılması, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen ilkokul, anaokulu ve ana sınıflarının iyileştirme kapsamına alınması, iyileştirme kapsamına alınan okul ve sınıfların her türlü bakım, onarım, donatım, teknolojik altyapı ve materyal ihtiyaçlarının karşılanması ile öğretmen ve yönetici eğitimlerinin yapılması çalışmaları devam etmektedir.

Proje kapsamında Adıyaman merkezde bu projeye dâhil edilen ve ihtiyaç talebinde bulunan 25 okulumuza spor malzemesi, 10 okulumuza bilgisayar, yazıcı ve öğretmenler odası donanım malzemeleri ve 1 okulumuza da müzik enstrümanları desteğinde bulunuldu.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz Donatım Deposunda yapılan malzeme teslim törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Temel Eğitim Biriminden Sorumlu Şube Müdürü Ömer Faruk Güneş, Donatım Biriminden Sorumlu Şube Müdürü Abdurrahman Çelik ve okul müdürleri katıldı.

Projenin amacının eğitimin niteliğini geliştirmek olduğunu kaydeden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı: "Bakanlığımız okullarımızı yalnız bırakmıyor. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlama amacıyla yürütülen bu proje tüm Türkiye'de belirlenen 10 bin okulda yürütülmektedir. Proje kapsamına alınan okullarımıza donatım malzemelerinin yanı sıra, öğrenci,  öğretmen ve yöneticilere yönelik eğitim çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimize yönelik destek eğitim programları, ilk yardım farkındalık eğitimleri, psikososyal gelişim destek eğitimleri, kültür, sanat ve spor etkinlikleri; yönetici ve öğretmenlerimize yönelik meslekî ve kişisel gelişim eğitimleri devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

10-05-202210-05-202210-05-202210-05-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.