ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TELAFİDE BEN DE VARIM" Adıyaman Değerlendirme Toplantısı GerçekleştirildiÖğrencilerimizi akademik, sosyal ve duygusal yönden desteklemek amacıyla Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye'de uygulanacak olan "Telafide Ben de Varım" Adıyaman Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında Adıyaman Yenilikçi Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Maarif Müfettişleri Koordinatörü Atıf Bostancı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Yenilikçi Eğitim Merkezi (AR - GE) sorumlusu ve çalışanları katıldı.

Salgın nedeniyle öğrencilerin yüz yüze eğitimden uzak kalması sonucu oluşan kayıpların giderilmesi için birçok bakanlık, sivil toplum örgütü, belediyeler ile federasyonların da dahil olacağı Ulusal Destekleme Programı (UDEP) kapsamında Bakanlığımızca http://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde ayrıntıların paylaşıldığı telafi eğitimi ile ilgili ilimizde öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik, sosyal, duygusal ve akademik desteklerimizi sunmak amacıyla yapılması planlanan çalışmaların görüşüldüğü toplantıda konuşan Ahmet Alagöz, "Yaz dönemiyle birlikte Bakanlığımız yaklaşık 1,5 yıl sürecek olan Ulusal Destekleme Programıyla salgın döneminde okullarından uzak kalan öğrencilerimiz için telafi programları hazırladı. İlimizde de her okulumuz Talim Terbiye Kurulunca hazırlanan öncelikli ve kritik kazanımları dikkate alarak zümreler marifetiyle hazırlanan çerçeve dâhilinde kendi okullarındaki öğrenci gruplarının ihtiyaçlarını belirleyecek.

Okullarımız 2 Temmuz'dan yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, gönüllülük esasına bağlı olarak isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Böylelikle yeni eğitim öğretim yılına kadar öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz" açıklamasında bulundu.

11-06-202111-06-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.