ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sincik Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Sincik Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul/Kurumların müdürlerinin katılımıyla düzenlenen "Sincik Okul/Kurum Müdürleri" toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un başkanlığında gerçekleşti.

Toplantıda, yeni eğitim-öğretim yılına yönelik planlamalar ve projeler ele alındı, ayrıca eğitimde güncel gelişmeler paylaşıldı. Toplantı, Sincik Hüseyin Çelik Öğretmenevi Konferans Salonu'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, açılış konuşmasında eğitimde başarının ancak uyum içerisinde çalışmayla sağlanabileceğini vurguladı. Öğrencilere en iyi eğitimi sunmak için özveriyle çalışan okul müdürlerine teşekkürlerini ifade eden İl Müdürümüz, zor süreçlerden geçerken yeni nesillere hayaller kurdurmanın sorumluluğunun altını çizdi.

İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, sadece akademik başarıya odaklanmanın ötesinde, milli ve manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmenin önemini vurguladı. Bu doğrultuda, öğretmenler, veliler ve tüm eğitim camiasıyla iş birliğinin önemli olduğunu belirtti.

Eğitimin sadece akademik bilgiyle sınırlı olmadığını, aynı zamanda öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da gelişiminin desteklenmesi gerektiğini belirten İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, okullarda çeşitli etkinliklere ve projelere yer verilmesi gerektiğini ifade etti.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak her öğrencinin nitelikli eğitim almasını temin etmenin en önemli önceliklerden biri olduğunu belirten İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, bu konuda okul müdürlerinin desteğine ve çabasına önem verdiğini ifade etti.

İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, okul müdürlerine diğer okul ve kurumlarla iş birliği içinde olmalarını, velileri ve öğrencileri okulların yönetimine ve karar alma süreçlerine katmalarını önerdi. Toplantıda, yeni eğitim-öğretim yılına yönelik planlamalar ve projeler de ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan projeler hakkında bilgiler paylaşıldı. Toplantıda, okul müdürlerinden gelen sorular İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun tarafından yanıtlandı. Ayrıca, müdürlerden gelen öneriler de dinlenerek değerlendirilmek üzere not alındı.

İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, toplantının sonunda yaptığı konuşmada, Sincik'teki tüm eğitim camiasının uyum ve iş birliği içerisinde çalışarak ilimizdeki eğitim kalitesini daha da yukarılara taşıyacağına inandığını belirtti. Okul müdürlerine çalışmalarında başarılar dileyen İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

06-06-202406-06-202406-06-202406-06-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.