ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sezai Karakoç, vefatının 40. gününde şiirlerle anıldı.

Sezai Karakoç, vefatının 40. gününde şiirlerle anıldı.

16 Kasım 2021 tarihinde hayatını kaybeden şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un vefatının 40. günü münasebetiyle Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi tarafından anma programı ve şiir gecesi düzenlendi. Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in yanı sıra İl Müdürleri, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veli katıldı. Gece, BİLSEM seslendirme atölyesinde Türkçe öğretmeni Bilal Zemin tarafından hazırlanan Üstat Sezai Karakoç'u anlatan belgesel ile başladı. Merhum Sezai Karakoç'un şiirlerinde yer alan "Çocuk" temalı dörtlükler BİLSEM diksiyon atölyesi öğrencileri tarafından sunuldu. Bilim ve Sanat Merkezi idarecileri, öğretmenleri, veli ve öğrencileri tarafından seslendirilen Sezai Karakoç şiirleri, ezgiler eşliğinde salonu dolduran konuklara sunuldu.

Adıyaman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Çelenk'in okuduğu "Hızırla Kırk Saat", BİLSEM Müdürü Dr. Fuat Tokur'un okuduğu "Sürgün" ve BİLSEM Okul Aile Birliği Başkanı Orhan Güneş'in okuduğu "Batış" adlı şiirlerinin yanı sıra kurum öğretmenleri Dr. Eyyüp Güneş, Bilal Zemin, Mustafa Göksu, Mustafa Gümüş, Âdem Örücü ve Özge Özaydın da merhum Karakoç'un şiirlerini dile getirdi. İdarecisi, öğretmeni ve öğrencisiyle eşsiz bir gece yaşatan, programda öğrenci velileri de okudukları şiirlerle güzellik kattılar. Bilim ve Sanat Merkezi velilerinden Edebiyat Öğretmeni Mehmet Ararat "Doğum" adlı şiirle; Edebiyat öğretmeni Abdulvehap Ballı "Çocukluğumuz" adlı şiirle ve Edebiyat öğretmeni Mustafa N. Aktaş ise "Monna Rosa" adlı şiirle gecede duygu dolu anlar yaşattılar.

Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Öğretmeni Ferit Yelken, kemanıyla; Rehber öğretmen Abdurrahman Çiçek, cura bağlamasıyla; İlimiz Güzel Sanatlar lisesi müzik öğretmeni Serdar Bozdemir Piyano ile; Fatih İmam Hatip orta okulu sosyal bilgiler öğretmeni Nebi Parmaksız, divan bağlamasıyla; eczacı Hasan İzci ise okuduğu türkülerle eşsiz bir müzik ziyafeti sundular.

Vefatının 40. Günü münasebetiyle Üstat Sezai Karakoç adına düzenlenen geceye Adıyaman Anadolu İmam Hatip lisesi proje okulu öğrencileri de okudukları 40 hatim ile katkı sundular.

Gecenin finalinde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen; "Edebiyatımızın değerli isimlerini böylesine değerli etkinliklerle anmak eğitim camiamız adına gurur vericidir. Bu tür etkinliklerin aynı heyecan ve özveri ile devam etmesini temenni ediyor; bu anlamlı gecede ezgileri, merhum Sezai Karakoç'un şiirleri ile harmanlayıp sunan gecenin hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri tebrik ediyorum." şeklinde ifade etti.

27-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.