ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sektör Temsilcilerinden Kitap Toplama Kampanyamıza Büyük Destek

Sektör Temsilcilerinden Kitap Toplama Kampanyamıza Büyük Destek

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığımız ile Kültür Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan; öğrencilerimizin ders saatleri dışında kalan vakitlerini okuyarak, araştırarak, kendilerini geliştirerek değerlendirmelerine katkı sunacak "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında İlimiz genelinde sürdürülen hazırlık çalışmaları tamamlanmıştır.

İhtiyaca yönelik atılacak adımların planlaması yapılarak ilimizde kütüphanesi olmayan 358 okul tespit edilmiş, bu okullarımız için kütüphane donatım malzemeleri Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kâhta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "Metal Teknolojileri Alanı" ve "Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı"nda eğitim gören öğrenciler tarafından öğretmenleri gözetiminde yapılmıştır.

Bu kapsamda kütüphane kurulumu veya kütüphane yenilenmesine ihtiyaç duyulan okullarımıza kütüphane yönetici masası, okuma masası ve sandalyeleri ile kitap raflarının üretimi İlimiz mesleki ve teknik anadolu lisesi atölyelerinde gerçekleştirilerek tüm okullarımıza kütüphane kazandırılmış, bu sayede İlimizde kütüphanesiz okul kalmamıştır.

Donatımı tamamlanan kütüphanelerin kitapla buluşması çalışması kapsamında veli, öğrenci, öğretmen ve hayırsever katkısının sağlanması için il genelinde  "KÜTÜPHANELER KİTAP DOLSUN, HERKES OKUSUN" kitap toplama kampanyası başta olmak üzere çeşitli kampanyalar düzenlenmiştir.

Kitap toplama kampanyalarımızdan biri olan mesleki eğitim merkezi programına kayıtlı çırak öğrencileri istihdam eden işletmelere yönelik başlattığımız "İş Dünyası, Okul Kütüphanelerini Kitapla Dolduruyor" kampanyamız kapsamında Adıyaman Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisemizin yürüttüğü çalışmayla çırak öğrencilerimizi istihdam eden özel sektör temsilcileri tarafından kampanyamıza 11 bin kitap bağışı yapılmıştır.

Adıyaman Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesinde yapılan törenle kitap bağışı yapan özel sektör temsilcilerine hitaben konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı: "Çocukların hayal gücünü, yaratıcılığını, sorun çözme yetilerini geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz kampanya kapsamında bizleri destekleyen özel sektör temsilcileri sayesinde çok kısa süre içerisinde 11 bin kitabın bağışlanmasında özveriyle çalışan okulumuz müdür yardımcılarından Fadime Ayaz başta olmak üzere okul idaresine ve sektör temsilcilerimize teşekkür ederim. Kitap okumanın öğrencilerimizi her yönden geliştiren bir alışkanlık olmasının yanında, teknolojinin olumsuz etkilerinden de koruyacağını düşünerek okullarımızın kütüphanelerini zenginleştirmeye devam edeceğiz. Yapılan bağışlarla birlikte İlimizde okul kütüphanelerimizdeki sayımızı çok kısa süre içerisinde 458 binden 1 milyon 226 bine çıkardık. İlimizde öğrenci başına düşen kitap sayısını da 2.8'den 7.8'e çıkarttık. Kitap toplama kampanyamız devam etmektedir. Ayrıca 60 bin öğrencimizin katıldığı kitap okuma kampanyamızda devam ediyor." İfadelerini kullandı.

Program, kitap bağışı yapan sektör temsilcilerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı tarafından plaket verilmesiyle son buldu.

05-04-202205-04-202205-04-202205-04-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.