ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Uzman Çavuş Cevdet Canördek'in Adının Verildiği Kütüphanenin Açılışı Yapıldı

Şehit Uzman Çavuş Cevdet Canördek'in Adının Verildiği Kütüphanenin Açılışı Yapıldı

2018 yılının Haziran ayında Bitlis İl Merkezi Çeltikli Jandarma Karakolu sorumluluk bölgesinde bulunan Aşağıyolak Köyü kırsalında icra edilen operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cevdet Canördek'in ismi Cahit Zarifoğlu İlk ve Ortaokulu bünyesinde kurulan kütüphaneye verildi.

Bitlis'teki silah arkadaşlarının desteği ile Şehit Uzman Çavuş Cevdet Canördek'in isminin verildiği kütüphanenin açılışına şehidin ailesi başta olmak üzere Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, okul müdürü ve öğretmenler katıldı.

Törene Bitlis Valisi Sayın Oktay Çağatay ve Bitlis protokolü de video konferansla katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan şehidin kız kardeşi Tülay Canördek, "Abim Cevdet Canördek 3 yıl önce bugün Bitlis kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girdiği çatışmada şehit oldu. Abimin ismini yaşatmak amacıyla Bitlis İl Jandarma Komutanlığında görev yapan abimin silah arkadaşları ve komutanlarının desteği ile bu kütüphaneyi açıyoruz. Bu kütüphaneye bakınca birlikte güçlü bir millet olduğumuzu görebiliyorum. Bugün açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran sayın valimiz başta olmak üzere tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun"dedi.

Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ise, "Bugün burada bir vefa örneğinin kurdelesini kesmek üzere toplanmış bulunuyoruz.  Şehitlerimiz vatanın manevi bekçileridir. Her zaman ifade ettiğim gibi şehitlerimiz başımızın tacı boynumuzun borcudur. Onlar için ne yapsak azdır. Onlar bizim kalbimizde büyüyen manevi değerlerimizdir. Bu kütüphanenin kurulması ve şehidimizin isminin verilmesinde bir vefa örneği gösteren ve böyle güzel bir projeyi başlatıp hayata geçiren şehidimizin Bitlis'teki silah arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Bu vesile kahraman şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun"ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından Şehit Cevdet Canördek Kütüphanesinin kurdelesi kesilerek, Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ve davetliler tarafından kütüphane gezildi.

25-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.