ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şair ve Yazar Sayın Kamil Çakır, Adıyaman'da

Şair ve Yazar Sayın Kamil Çakır, Adıyaman'da

Çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman'a gelen Şair ve Yazar Sayın Kamil Çakır, Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesini de ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle buluştu.

Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştiren Sayın Kamil Çakır: "40 yıl önce ben de şuan sizin oturduğunuz sıralarda oturan bir öğrenciydim. Hayallerinizin peşinden gitmekten vazgeçmeyin." diye tavsiyede bulunan Sayın Çakır değerli tecrübelerini bizlerle paylaştı. Lisede edebiyat öğretmeninin vesilesiyle kendi şiirlerini yazmaya başlarak şair olduğunu ve eserler yazdığını aktardı. Öğrencilerimize, "Geleceğin öğretmen, doktor, mimar, sanatçı, siyasetçi, sporcu ve mühendisleri sizler olacaksınız." diyen değerli hocamız medeniyetimizi oluşturan Mimar Sinan, Biruni, Farabi, Hz. Osman gibi çok kıymetli isimleri örnek olarak almamız gerektiğini aktardı. Öğrencilerimize eserlerini de imzalayarak hediye eden Şair ve Yazar Sayın Kamil Çakır'a teşriflerinden ve verdiği değerli bilgilerden dolayı şükranlarımızı sunarız.

1968 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Kamil ÇAKIR hocamız orta ve lise eğitimini İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlayan sayın Çakır İstanbul İl Genel Meclisi üyeliği de yapmıştır. Ensar Vakfı Küçükçekmece Başkanı olan değerli hocamızın "Sînedeki Cevher", "Kristal Kelebekler", "Medeniyetimizin Mimarları" adlı denemeleri ile "Şehir Şehir Yâr" adlı gezi ve "Hazan", "Gülsema" ve "Gül-ü Hezâr" adlı şiir kitapları bulunmaktadır.

25-05-202225-05-202225-05-202225-05-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.