ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz tarafından Adıyaman'da psikolojik danışmanlara "Dünyada Gelişen Yeni Okul, Öğrenme Ve Öğretmen Anlayışı" konulu konferans verildi.

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz tarafından Adıyaman'da psikolojik danışmanlara

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurul Üyesi Sayın Prof. Dr. Ömer Özyılmaz tarafından Adıyaman'da psikolojik danışmanlara "Dünyada Gelişen Yeni Okul, Öğrenme Ve Öğretmen Anlayışı" konulu konferans verildi. Konferansa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Altındal, Şube Müdürü Hamza Çelenk, İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Ümit Öztürk ve İl merkezinde görev yapan psikolojik danışmanlar katıldı.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen programın açılışını Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Çelenk yaptı. Hamza Çelenk; Türk eğitim sisteminin önemli bir parçası olan psikolojik danışmanlar için yeni bir öğrenme anlayışı ve farklı uygulamaları uzman eğitimcilerden dinlemek üzere bu tarz etkinlikleri önemsediğini ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından SayınProf. Dr. Ömer Özyılmaz sahneye davet edildi. Sayın Ömer Özyılmaz; "Sizlerle yeni okul, öğrenme ve öğretmen anlayışı üzerine sohbet etmek üzere buradayım" diyerek eğitimine başladı. Geleneksel okul ve öğrenme modeli ile yenilikçi okul arasındaki farklılıklara değindi. "Geleneksel okullarda öğrenmenin yerine ezberleme esas alınmakta, yeni okul öğrenci merkezli, öğretmen ise öğrenci merkezlidir. Öğrenme öznel bir faaliyet olup dıştan zorlanmayla gerçekleşmez, zihinsel ve kavramsal değişme önemlidir. Yeni okulda öğretmen, öğrenci iletişimi sürekli oluyor, öğretmenin rolü değişiyor, öğretmen sadece bilgi aktaran değil, öğrencinin sosyal gelişimini takip eden, öğrencinin öğrenimine kılavuz olan, öğrenmenin yollarını keşfettiren kişi oluyor, geleneksel okul öğrenciye balık yedirirken, yeni okul balık tutmayı öğretir. Yeni okulda öğretme, bilgiye bilime ve öğrenmeyi canlı tutmak esastır.  Yenilikçi okullar düşünen, üreten okullardır." dedi. "Öğrenmeyi öğrenmek, düşünmek ve üretken olmak" üzerine değerli bilgilerini aktardı.

Konferansın sonunda Değerli Konuğumuz Sayın Ömer Özyılmaz ve İstanbul Aydın Üniversitesi adına Sayın Ümit Öztürk 'e günün anısına  plaket takdim edildi, fotoğraf çekimi ile konferans son buldu. 

01-12-202101-12-202101-12-202101-12-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.