ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PIKTES Projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencimiz için ödül töreni düzenlendi

PIKTES Projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencimiz için ödül töreni düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Suriyeli Çocukların "Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi" kapsamında düzenlenen ve "Gelecek için Hayallerim" temalı resim yarışmasında ülke genelinde ilk on resim arasına girme başarısı gösteren Besni Eğitim Vakfı İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Abdüsselam Mahzun'a Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle hediyesini takdim etti.

Ülke genelinde 450 eserin katılımı ile gerçekleştirilen ve Suriyeli öğrencilerin resimleri ile katıldığı yarışmada sona kalan resimler arasında jüri tarafından bir değerlendirme daha gerçekleştirildi. Yapılan bu değerlendirmede ise dereceye giren öğrenciler belirlendi. Adıyaman'da yarışmaya katılan öğrenciler arasında Besni Eğitim Vakfı İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Abdüsselam Mahzun 'un çizdiği resim ülke genelinde seçilen ilk on resim arasına girerek büyük bir derece elde etti.  

Dereceye giren öğrencimiz için Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bir tören gerçekleştirildi. Avrupa Birliği finansman desteği ile Bakanlığımızca yürütülen; Türkiye'de eğitim alan misafir öğrencilere yönelik uygulanan Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)'ten sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Besni İlçe Şube Müdürleri, okul öğretmenleri, dereceye giren öğrenci ve ailelerinin katıldığı ödül programında İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, " Yabancı uyruklu çocuklarımızın uyumu konusunda elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bu çocuklarımızın başarılarıyla da her zaman gurur duyuyoruz. Türkiye genelinde yapılan Etkinliğe katılım konusunda gayret gösteren Piktes Öğreticilerimizi ve çok kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Bu eserler PIKTES sosyal medya platformlarında ve piktes.gov.tr adresindeki Etkinlikler kısmında paylaşılmaktadır" dedi.

27-05-202127-05-202127-05-202127-05-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.