ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Müdürleri ile Tanışma, Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

Okul ve Kurum Müdürleri ile Tanışma, Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, eğitim öğretim yılı başından itibaren İlimizde yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere İl merkezinde görev yapan okul ve kurum müdürleri ile tanışma, değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı.

Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda gerçekleştiren toplantıya İlimiz merkez okul ve kurum müdürleri katıldı.

Müdürlüğümüzün yapacağı yeni projelerin de tanıtıldığı toplantıda, okullarda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmalarının yanı sıra; okullarımızın eğitim-öğretim durumu, okullarda yapılan bakım-onarım- güçlendirme çalışmaları, 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi' kapsamında yapılan kütüphaneler için başlatılan kitap toplama kampanyaları, 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında yeni anasınıflarının durumu, Mesleki Eğitimde Çırak, Kalfa, Usta sayısının artırılması ile ilgili yürütülen çalışmalar, Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı yardımcı kaynaklardan öğrencilerin faydalandırılması, DYK Kursları, kantin ve pansiyon denetimleri, ortaöğretim eylem planı, TÜBİTAK çalışmaları, Rehberlik ve zümre faaliyetleri, Bağımlılıkla Mücadele Çalışmaları, eğitim-öğretimde kaliteyi ve verimliliği arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan faaliyet ve etkinlikler, veliler ile okullar arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi, eğitim paydaşları ile ekip ruhunu yakalayabilmek, TUBİTAK projeleri ve okullarda yapılan patent çalışmaları, TEKNOFEST projeleri, taşımalı eğitim ve taşıma kapsamında verilen yemek hizmeti ile ilgili dikkat edilecek konuları ele alındı.

Toplantıda ayrıca okul ve kurum müdürlerimize, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş tarafından İlimizde Gençlik Spor İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar ve işbirlikleri konusunda bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, katılımcılarla görüş alış verişinde bulunarak sorun ve isteklerini dinledi. 2021-2022 eğitim öğretim yılının 2. dönem değerlendirme toplantısı iyi dilek ve temennilerin ardından son buldu.

15-03-202215-03-202215-03-202215-03-202215-03-202215-03-202215-03-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.