ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı Yayınlandı
Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı

Salgın hastalık dönemlerinde  psikolojik sağlamlığı artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak "Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı " hazırlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL;

"Bu kitapçık ile pandemi ( küresel salgın ) döneminde, çocukların duygularını anlayarak ifade etmeleri neticesinde uyum sorununu ortadan kaldırmaları amaçlanmıştır. Olağandışı durumlarda korku, kaygı gibi duyguları hikâyelerdeki karakterler üzerinden ifade etmek çocukların yaşanılanları anlamlandırmalarını kolaylaştırır. Bu kitapçıkla çocuklarımızın psikolojik sağlamlıklarının güçlendirilmesi ve yaşanılan olağandışı durumu anlamlandırmaları hikâyeler üzerinden yapılandırılmış  etkinliklerle desteklenmiştir. Çocukların bilişsel gelişimleri açısından hikâyeler üzerinden duygu, davranış  çalışmak en etkili yöntemdir. Bu anlamda Genel Müdürlüğümüzce okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimize yönelik hazırlanan Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı'nı çocuklarımızın sevip beğeneceğini umuyor, faydalı olmasını diliyorum." dedi.

Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı'na ulaşmak için tıklayınız.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.