ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİYLE "SALGIN SÜRECİ VE ALINACAK ÖNLEMLER" KONULU TOPLANTILAR YAPILMAYA DEVAM EDİYOR.

OKUL MÜDÜRLERİYLE

15 Şubat itibariyle kademeli olarak başlayan yüz yüze eğitimde; köy okullarından sonra 1 Mart Pazartesi günü itibariyle ilimiz genelindeki tüm ilkokullarda, ana sınıfları ve özel eğitim sınıflarında, 8 ve 12. sınıflarda, meslek liseleri, güzel sanatlar ve spor liselerindeki uygulama derslerinde yüz yüze başlayacak eğitim - öğretim çalışmalarını planlamak ve yüz yüze eğitimin aksamaması için alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında okul müdürleriyle çeşitli istişare toplantıları yapılmaya devam ediyor.  İlk toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda ilkokul ve ortaokul müdürleriyle yapılırken, ikinci toplantı Gazi İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda imam hatip ortaokulu müdürleriyle yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve okul müdürlerinin katıldığı toplantıda salgın tedbirleri başta olmak üzere eğitim öğretimin aksamadan sürdürülebilmesi için tüm önlemlerin alınması konusunda okul müdürleriyle görüş alışverişleri yapıldı. Okul müdürlerine hitaben konuşan Ahmet Alagöz, "15 Şubatta yüz yüze eğitime başlayan köy okullarımıza yaptığımız inceleme ziyaretlerinde tüm okullarımızın salgın tedbirlerine hazır hale getirildiğini gördük. Öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduğunu görmemiz bizleri mutlu ediyor. Bizim okullarda birinci önceliğimiz evlatlarımızın sağlıklı bir şekilde evlerine dönmelerini sağlamaktır. Bu konuda okullarımızda tüm eğitim çalışanlarımız ellerinden geleni yaptıklarına görüyoruz. Sizlerden salgın döneminde eğitimdeki olası kayıpların telafisi için bir an önce çalışmalara başlamanızı istiyorum. Çocuklarımızı hem akademik olarak hem de milli ve manevi duyguları gelişmiş başarılı bireyler olarak yetiştirmeniz en büyük temennimiz. "dedi

Yüz yüze eğitime başlayacak okullarımızdaki hazırlıkların ve salgın tedbirlerinin ele alındığı toplantı 2020 - 2021 eğitim - öğretim yılının ikinci döneminde salgının etkisini kaybetmesi ve tüm sınıflar düzeyinde yüz yüze eğitime geçilmesi temennileriyle son buldu.

26-02-202126-02-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.