ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, İlimiz merkezde görev yapan okul müdürleri ile bir araya gelerek toplantı yaptı.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, okullarda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmaları yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen başkanlığında yapılan toplantıya, Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul/kurum yöneticileri katıldı.

Toplantıda; okullarımızın eğitim-öğretim durumu, okullarımızda yapılan bakım-onarım- güçlendirme çalışmaları, 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi' kapsamında yapılan kütüphanelerimiz için başlatılan kitap toplama kampanyaları, 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında yeni anasınıflarının durumu, Mesleki Eğitimde Çırak, Kalfa, Usta sayısının artırılması ile ilgili yürütülen çalışmalar, Bakanlığımızın yayınladığı yardımcı kaynaklardan öğrencilerimizin faydalandırılması, DYK Kursları, kantin ve pansiyon denetimleri, ortaöğretim eylem planı, TÜBİTAK çalışmaları, Rehberlik ve zümre faaliyetleri, Bağımlılıkla Mücadele Çalışmaları, eğitim-öğretimde kaliteyi ve verimliliği arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan faaliyet ve etkinlikler, Veliler ile okullarımız arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi, Eğitim paydaşlarımız ile ekip ruhunu yakalayabilmek, TUBİTAK Projeleri ve okullarımızda yapılan patent çalışmaları, TEKNOFEST Projeleri, Taşımalı eğitim ve taşıma kapsamında verilen yemek hizmeti ile ilgili dikkat edilecek konuları ele alındı.

Eğitimin insan yetiştirme sanatı olduğuna vurgu yapan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, "Eğitimde bir başarı istiyorsak, tüm paydaşlar olarak hepimizin gereken özveriyi göstermesi gerekiyor. Gönülden, azimle ve istikrarla çalışarak öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini olabildiğince desteklemeliyiz. Öğrencilerimizin akademik başarısı kadar sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif anlamda donanımlı bireyler olması da bizler için oldukça önemli. Bu konuda her türlü özveriyi gösteren siz okul müdürlerime teşekkür ediyorum."dedi.

Toplantı sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, katılımcılarla görüş alış verişinde bulunarak sorun ve isteklerini dinledi. 2021-2022 eğitim öğretim yılının 2. dönem değerlendirme toplantısı iyi dilek ve temennilerin ardından son buldu.

03-02-202203-02-202203-02-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.