ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizden, orman yangınlarında mağdur olan çocuklara oyuncak ve mektup desteği

Öğrencilerimizden, orman yangınlarında mağdur olan çocuklara oyuncak ve mektup desteği

Ülkemizin farklı illerinde yaşanan orman yangınlarından etkilenen çocuklar için TOBB Kız İmam Hatip Lisesi Proje Ortaokulu Öğrencileri tarafından 'Kardeşime oynasın diye oyuncak; Duygularımı öğrensin diye mektup' kampanyası başlatıldı. Kampanaya katılan çocuklar, kendi harçlıklarıyla aldıkları bir oyuncakla birlikte yangından etkilenen akranlarına gönderilmek üzere duygularını kaleme aldıkları mektuplar hazırlayarak okul idaresine teslim ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'de öğrencileri ziyaret ederek, yaptıkları duygu dolu kampanyaya destek oldu.  Çocukların sıkıntılarını en iyi çocukların anlayabileceğini dile getiren Gönen; "Çocuklarımızın bu örnek davranışı beni çok duygulandırdı. Ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan yangınlardan dolayı çocuklarımız hem maddi hem de psikolojik olarak mağdur oldu. Öğrencilerimiz de bu arkadaşları için kendi biriktirdikleri harçlıklarıyla en sevdikleri oyuncaklardan aldılar ve kendi duygularını kâğıda dökerek birer mektup yazdılar. Bu davranış çocuklarımız arasında gönül köprüsü olacaktır. Ülkemiz acılarını da sevinçleri gibi hep beraber yaşamaya alışmış bir millet. Bu acıların paylaşımı birliğimizin ve bütünlüğümüzün sımsıkı pekiştirmesi için de büyük bir zenginliğimiz oluyor. Ülkemiz büyük ve güçlü bir ülke olarak bütün yaraları sarabilecek bir ülkedir, en kısa sürede birlikte hep birlikte bu acıyı da atlatacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle orman yangınlarının olduğu yerlerdeki insanlarımızın acılarını paylaşıyorum ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."dedi.

Kampanyaya oyuncağıyla ve yazdığı mektupla destek olan TOBB Kız İmam Hatip Lisesi Proje Ortaokulu öğrencisi Elif Yılmaz'da, deprem bölgesine destek olmak için yazdığı mektubu okudu. Küçük kızın mektubu, Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'i ve orada bulunan Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve öğrencileri duygulandırdı.

Kampanyaya bir bebek ve mektubuyla destek olan 6. Sınıf Öğrencisi Nisa Ecrin Tünay ise yazdığı mektubunda, "Sevgili Arkadaşım; Öncelikle bu yaşadığınız afetten dolayı çok üzüldüğümüzü dile getirmek isterim. Biliyorum ki eğer bende böyle bir afet yaşasaydım çok üzülürdüm, ama inanıyorum ki siz de eski günlerinize geri döneceksiniz. Şimdi sana çok sevdiğim minik bir bebeğimi hediye etmek istiyorum. Seni çok seviyorum. Tekrar eski günlerinize dönmeniz dileğiyle..." sözleriyle duygularını dile getirdi.

Okunan şiirlerden ve yapılan konuşmalardan sonra kampanyada toplanan oyuncaklar ve mektuplar yangın bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

11-08-202111-08-202111-08-202111-08-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.