ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzden Çelikhan İlçemize Eğitim Çıkarması

Müdürlüğümüzden Çelikhan İlçemize Eğitim Çıkarması

Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen'in başkanlığında, Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Atıf Bostancı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve tüm şube müdürlerinin katılımıyla oluşturulan inceleme, tespit ve denetim komisyonu; 07 Ekim 2021 Perşembe günü eğitim öğretimle ilgili incelemelerde bulunmak, ilçede görev yapan yönetici ve öğretmenlerle bilgi alışverişi yapmak ve yüz yüze eğitim gören öğrencilerimizle bir arada olmak için yaptığı ilçe gezilerinde bu hafta Çelikhan İlçemizi ziyaret etti.

Bu kapsamda Çelikhan İlçemizde müstakil müdürlükleri bulunan Barbaros İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Çelikhan Anaokulu, Şehit Mehmet Yerlikaya İHL, Çelikhan ÇPL, ŞŞŞ Anadolu Lisesi, Yunus Emre İHO, Çelikhan Ortaokulu, Halk Eğitim Merkezi, Yeşiltepe İlkokulu/Ortaokulu, Şehit Mesut Çelik İlkokulu/Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu/Ortaokulu, Pınarbaşı İlkokulu/Ortaokulu/ÇPL,  Askerhan İHO/İlkokulu ve 2 pansiyonu ziyaret ederek okulun/kurumun tertip ve düzeni, dersliklerin ve diğer bölümlerinin eğitim öğretime hazır olma ve uygunluk durumu; okullarda akademik başarıyı arttırmaya yönelik oluşturulan kurullar; okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma kültürünün oluşmasına yönelik çalışmalar; okulların kendine özgü yürüttüğü projeler ve salgın sürecinde yüz yüze eğitimde alınan tedbirlerin yerinde incelenmesi gibi konularda denetim ve incelemelerde bulunuldu.

Tüm okul ve kurum incelemelerinin sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen başkanlığında Çelikhan Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplanan inceleme ve tespit komisyonu, ziyaret edilen tüm okul ve kurumlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Komisyon değerlendirme toplantısında konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, "Sincik İlçemizde başlattığımız eğitim öğretim ziyaretlerimizin ikincisini Çelikhan İlçemizde devam ettiriyoruz. Her hafta farklı ilçemizde bulunan okul ve kurumlarımızı tek tek değerlendirip varsa eksiklikleri tespit edip, okullarımızda akademik başarıyı arttırmaya yönelik çalışmalar için yapılacak çalışmaları okul idarecilerimizle ve öğretmenlerimizle değerlendiriyoruz. Öğrencilerimizle bir araya gelip onlarla yüz yüze eğitim heyecanlarını paylaşıyoruz. Eğitimde aksayan yönleri gidermek bizim öncelikli işimizdir. Bugün yaptığımız ziyaretler sadece fiziki inceleme ziyaretleri olmadı. Aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımızla görüşüp sorunları hakkında bilgiler aldık. Okulları dolaşıp eksiklikleri yerinde görmeye çalışarak fikir alışverişinde bulunuyoruz."dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Çelikhan temasları kapsamında Çelikhan Kaymakamı Sayın Abdullah Arslantürk'ü makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Atıf Bostancı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar'da hazır bulundu.

Kaymakam Sayın Abdullah Arslantürk'e hayırlı olsun dileklerinde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen Çelikhan'da 2021-2022 yılı eğitim ve öğretim faaliyetleri, okulların durumu ve eğitim yatırımları ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Çelikhan gezisinde son olarak İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bulut'u makamında ziyaret etti. Hakan Gönen, Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bulut'a eğitime verdikleri destek ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler. Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bulut da Çelikhan Belediyesi olarak eğitime çok önem verdiklerini, ilçe millî eğitim müdürü ve tüm eğitim camiasının çalışmalarını takdir ettiklerini ve her zaman eğitime destek olacaklarını belirterek çalışmalarından dolayı Sayın Hakan Gönen'e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar'a teşekkürlerini ilettiler.

Çelikhan İlçemizde yapılan inceleme, tespit ve denetim incelemelerimiz her hafta farklı ilçelerimizde olmak üzere devam edecektir.

08-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.