ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Mesleki Eğitimde Sektör İş Birliğini Güçlendiriyor

Müdürlüğümüz Mesleki Eğitimde Sektör İş Birliğini Güçlendiriyor

Milli Eğitim Müdürlüğümüz mesleki eğitimde sektör ziyaretlerinde bulunarak ulusal ve uluslararası standartlara uygun, etik değerlere bağlı, yenilikçi, girişimci, üretken ve ekonomiye katkıda bulunan nitelikli meslek elemanları yetiştirme hedefinde önemli adımlar atıyor.

Gerçekleştirilen sektör ziyaretleri sayesinde, güncel iş piyasası trendleri, gelişen teknolojiler ve aranan beceriler yakından takip edilerek, mesleki eğitim programları bu ihtiyaçlara göre güncelleniyor. Sektör temsilcileriyle kurulan iş birliği aracılığıyla da öğrencilere burs, döner sermaye katkısı, staj ve istihdam garantili iş imkanları elde ediliyor.

Mesleki eğitimde sektör ve öğrencilerimiz arasındaki iş birliğini güçlendirmek için yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun beraberinde şube müdürlerimiz ve mesleki eğitim liselerimizin müdürleriyle birlikte Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren hazır giyim alanında üretim yapan Gelişim Tekstil San. ve Tic. A.Ş.'yi ziyaret etti.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun ve Gelişim Tekstil Genel Müdürü Sayın Ekrem Cırık ile birlikte meslek liselerimiz ve öğrencilerimize yönelik iş birliği üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun yaptığı açıklamada, "Mesleki eğitimde sektör ile iş birliğine büyük önem veriyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz güncel iş piyasası ihtiyaçlarına uygun becerilerle donatılarak, mezun olduktan sonra iş bulma imkanlarını artırıyoruz. Gelişim Tekstil ile yapacağımız iş birliği ile hazır giyim sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunacağız." dedi.

Sayın Cırık ise Gelişim Tekstil olarak mesleki eğitime her zaman destek verdiklerini belirterek, "Mesleki eğitim liselerinden mezun olan öğrenciler, iş hayatına daha hızlı adapte olabiliyorlar. Bu nedenle bu alandaki iş birliklerimizi geliştirmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

24-05-202424-05-202424-05-202424-05-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.