ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın ikinci ara tatil mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın ikinci ara tatil mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "2021 - 2022 eğitim - öğretim yılı ikinci ara tatilin başlaması" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ramazan Aşcı mesajında;

Sevgili Öğrencilerimiz,

2021 - 2022 yılı eğitim-öğretim ikinci ara tatiline girmiş bulunmaktayız. Geleceğimizin teminatı olan sizlerden akademik başarının yanında, evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlaki ve millî tüm değerleri kapsayan ve kuşatan bir olgunlaşma, gelişme, ilerleme, değişim ve ahlak güzelliğine sahip olmanızı bekliyoruz. Hem akademik başarısı yüksek hem de maneviyatı güçlü 'mutlu' bireyler olmanızı temenni ediyorum.

Bu ara tatilde bol bol eğlenmenizi, dinlenmenizi ve kaliteli zaman geçirmenizi diliyorum. Sevdiklerinizle, ailenizle, büyüklerinizle zaman geçirin. Arkadaşlarınızla, aile fertlerinizle oyunlar oynayın, ilginize ve yeteneğinize uygun sanat ve spor faaliyetlerine katılım sağlayın.  Mutlaka okuyun, okuduğunuz üzerinde düşünmeyi ve fikir alışverişinde bulunmayı ihmal etmeyin. Bunları yaparak iyi bir moral ve motivasyonla ara tatilden döneceğinize inancım tamdır.

Kıymetli velilerimiz,

Hayatın her alanında başarılı ve mutlu olmak için sadece beceri kazanmak yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda erdem sahibi, merhametli, duyarlı ve değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmeliyiz. Bu yüzden öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra manevi gelişimi de önemlidir. Sizler de bu ara tatilde çocuklarımızla kaliteli vakit geçirmeyi, oyunlar oynamayı, onları dinlemeyi, onlarla birlikte kitap okumayı ihmal etmeyiniz.

Değerli öğretmenlerimiz,

Eğitim - öğretim sistemimizin kilit taşı olan sizler de yorucu bir dönemi daha geride bıraktınız. Özverili çalışmalarınızdan ve emeklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Ara tatilin öğretmenlerimize, gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum."ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.