ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "Veli Akademisi Projesi" kapsamında düzenlenen "Bilinçli Teknoloji kullanımı" seminerine katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı,

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "Veli Akademisi Projesi" kapsamında Türkiye Petrolleri Ortaokulunun hazırladığı "Bilinçli Teknoloji kullanımı" seminerine katıldı.

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Veli Akademisi ile eğitimin en önemli paydaşı olan velilerimizin, çocukların gelişim süreçlerine olumlu katkılarda bulunabilmeleri amaçlanmaktadır.

Eğitimin en büyük paydaşı velileri de öğrenme sürecine etkin şekilde dâhil etmenin önemine değinen Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan Aşcı: '"Bilinçli ve etkin velilerimizle işbirliği içerisinde olmak eğitimin çok önemli bir parçasıdır ve bu sebeple İlimiz merkez ve ilçelerinde "Veli Akademisi" Projesini başlattık. Bu projeyle velilerimizle daha sık buluşup ortak paydamız olan çocuklarımız için birlikte hareket etme üzerine işbirliği yapacağız." dedi.

Türkiye Petrolleri Ortaokulu rehberlik servisi tarafından yapılan Veli bilgilendirme semineri ile velilere teknolojiyi daha bilinçli kullanabilme becerileri kazandırılmaya çalışıldı. Velilere, çocuklarını teknolojinin olumsuz yönlerinden koruyabilmeleri ve teknoloji bağımlılığının önüne geçebilmeleri için neler yapabilecekleriyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca bütün velilere bilinçli teknoloji kullanımıyla ilgili broşür dağıtıldı.

26-03-202226-03-202226-03-202226-03-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.