ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in "19 Eylül Gaziler Günü" mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen "19 Eylül Gaziler Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Hakan Gönen mesajında;

" Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşal Rütbesi" ile "Gazilik" unvanının verildiği günün 100. yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü'nü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Anadolu kapılarını açan, üç kıtada hâkimiyet kurmamızı sağlayan aziz milletimiz tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış işgale, esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu nedenle tarih boyunca bu uğurda çok savaş yapmış birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Malazgirt'ten Çanakkale'ye, İstiklal Savaşı'ndan 15 Temmuz'a tüm imkânsızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkan Şehitlerimize ve Gazilerimize çok şey borçluyuz. 

Bu ülke şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Bize düşen görev ise milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.