ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizin yemek ihtiyacının karşılandığı Öğretmenevi mutfağını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizin yemek ihtiyacının karşılandığı Öğretmenevi mutfağını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlimizde taşımalı olarak eğitim gören öğrencilerin öğlen yemekleri Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Adıyaman Öğretmenevi Döner Sermaye İşletmesi tarafından Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde kurulan mutfakta hazırlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen öğrenci yemeklerinin hazırlandığı mutfağı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

2019 Yılında Bakanlığımızca Van ili ile birlikte pilot bölge seçilen Adıyaman'da taşımalı ortaöğretim öğrencilerine sıcak öğle yemeği Adıyaman Öğretmenevi tarafından verilmiştir. Verilen hizmet Bakanlığımız tarafından takdire şayan görülerek Salgın süreci ile birlikte ara verilen yemek hizmeti 2021 - 2022 eğitim öğretim dönemi ile yeniden başladı.

Merkez başta olmak üzere, Merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim kapsamında bulunan 45 okulda, 4.150 öğrenci, sağlıklı ve dengeli beslenme ve kalori değerlerine göre her gün öğlen yemeğini ücretsiz olarak yiyor.

Yapılan çalışmalar hakkında Öğretmenevi Müdürü Aziz Özbilgiç tarafından bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan Gönen, "İlimiz merkezde bulunan Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu mutfağında hazırlanan yemeklerimiz hijyen koşullarında üretilmektedir. Bir baş aşçı, 2 aşçı yardımcısı, 6 vasıflı işçi tarafından üretilen yemeklerimiz 6 servis aracıyla okullarımıza ulaştırılmaktadır. Yemeklerimiz, her gün gıda mühendisimiz tarafından denetlenmekte olup; termoboxlar içerisinde soğumadan okullarımıza teslim edilmektedir.  Okullarımızdaki yemek teslim alma komisyonunca açılan yemekler part-time olarak görevlendirilen yemek dağıtıcılarınca öğrencilerimize verilmektedir.

Yaptığımız okul ziyaretlerinde idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve velilerimizin yemeklerden gayet memnun olduğunu görüyoruz. Yemeklerimizin daha kaliteli olması için gereken her türlü tedbiri almış durumdayız."dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, bu hizmetin yerine getirilmesinde emeği geçen başta Öğretmenevi çalışanları olmak üzere herkese teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi

08-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.