ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, köy okullarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, köy okullarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, bugün çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulunmak için Samsat İlçemizdeydi. Samsat'ta İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın tarafından karşılanan müdürümüz, Akın'dan Samsat İlçesindeki yüz yüze eğitim ve okulların eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, köylerin eğitim öğretim durumunu yerinde görmek ve varsa sorunları tespit etmek amacıyla Samsat İlçemizde bulunan; Uzuntepe İlk/Ortaokulu, Samsat Çok Programlı Lisesi ve Çaybaşı İlk/Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyarette okullarda incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, okul idarecilerinden okulların genel durumu ve eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı. Daha sonra sınıfları ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, öğrencilerle sohbet etti.

Eğitim ve öğretimde başarıyı arttırmak için okulları yakından takip ettiklerini belirten Gönen, şunları dile getirdi: "Uzun bir süre öğrencilerinden uzak kalan okullarımıza ziyaretlerde bulunarak, yüz yüze eğitim çalışmalarını yerinde görmek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmek, salgın sürecinde yaşanılan sorunlara çözümler bulabilmek için okul ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bu süreçte tüm kademelerde olası eğitim kayıpların telafisi için gerekli tedbirlerimizi aldık, kazanım değerlendirme sınavlarıyla öğrencilerimizin hangi alanlarda desteğe ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bakanlığımız hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlama kararı aldı. Bu doğrultuda tüm ülkedeki öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunulmak üzere hazırlanan dokümanlar bugünden itibaren okullarımıza basılı şekilde de dağıtılmaya başlanacaktır." dedi.

Köy öğretmenleriyle de bir araya gelen Hakan Gönen, "Öğretmenliğin özü fedakârlıktır, köy okulu öğretmenleri ise bu konuda şehir merkezinde çalışan meslektaşlarına göre daha da fazla övgüyü hak ediyorlar. Yaptığınız güzel çalışmalardan ve özverinizden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

21-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.