ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Karacaoğlan Ortaokulumuz tarafından yabancı uyruklu öğrencilerimiz için yapılan "Yaz Tatili Etkinlikleri"ne katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Karacaoğlan Ortaokulumuz tarafından yabancı uyruklu öğrencilerimiz için yapılan

Karacaoğlan Ortaokulu tarafından, yabancı uyruklu öğrenci ve velilerin eğitim öğretim ve kültürel anlamda entegrasyonlarını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına sunmuş oldukları proje kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Vali Yardımcımız Sayın İhsan Maskar, Askerlik Şube Başkanımız Yzb. Yasin Gündoğmuş, Adıyaman Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İskender Korkut, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal ve İl Koordinasyon Ekibiyle birlikte bu kapsamda Alidağı Mesire alanında yapılan etkinliklere katıldı.

 

Etkinlikler kapsamında Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler ve velilerimiz, ilimizin kültürel bölgelerine yapılan gezi ve piknik etkinliğinde bir araya geldiler.

 

Yapılan etkinlikler hakkında bilgi veren proje koordinatörü Ayhan Dursun, "Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün faaliyet programında yer alan "Yaz Tatili Etkinlikleri" kapsamında sunmuş olduğumuz "Sporla Hayata Tutunmak" isimli faaliyet programı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi, bakanlık proje ofisinin de onayı ile hayata geçirilmiştir. Bu anlamda hazırlamış olduğumuz etkinliklerde bakanlığımızın da önemle üzerinde durduğu biçimde, yabancı uyruklu velilerimiz ve öğrencilerimizin sosyal hayata ve eğitim öğretime uyum süreçlerini kolaylaştırmayı amaç edindik. Bu kapsamda yabancı uyruklu ve Türk öğrencilerimizi yüzme etkinliğimizde bir araya getirdik, yine aynı öğrencilerimizin yabancı uyruklu ve Türk ailelerini yapmış olduğumuz gezi ve piknik etkinliğinde de bir araya getirdik. Yapmış olduğumuz bu etkinliklerin, hem eğitim öğretimdeki hem de sosyal yaşamdaki yabancı uyruklu öğrenci ve velilerimizin entegrasyonuna katkı sağladığını düşünüyoruz. Bu manada bize bu imkânı sunan bakanlık proje ofisi yetkililerine ayrıca yapmış olduğumuz etkinliklere katılım sağlayarak destek olan, Vali yardımcımız Sayın İhsan Maskar'a, Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen'e, Askerlik Şube Başkanımız Yzb. Yasin Gündoğmuş'a, Adıyaman Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İskender Korkut'a, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet Altındal'a ve İl Koordinasyon Ekibi üyelerimize teşekkür ederiz."dedi.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen ise bu etkinliklerin yabancı uyruklu öğrencilerimizin eğitim ve kültürel anlamda entegrasyonları açısından çok önemli olduğunu belirterek her türlü etkinliğe destek vereceklerini belirtti.

30-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.