ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, İlimiz PDR Koordinasyon Toplantısına Katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, İlimiz PDR Koordinasyon Toplantısına Katıldı.

2021-2022 eğitim öğretim yılı sene başı Psikolojik Danışman Rehber Öğretmenleri "Mesleki Paylaşım ve Koordinasyon" toplantısı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Hamza Çelenk başkanlığında gerçekleşti.

Toplantıya ilimizde görev yapan psikolojik danışman rehber öğretmenler katıldı.

RAM müdürü İbrahim Bağcı, selamlama konuşmalarının ardından ilimize atanan ve ilk göreve başlayan PDR öğretmenlerini tanıştırarak tebrik etti. Salgın süreci içerisinde yüz yüze ilk toplantı olmasından ötürü bunun heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Hamza Çelenk ise yeni eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olması dilekleriyle konuşmasına başladı. Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Çelenk, toplam 200'ün üstünde PDR öğretmenine hitaben konuştu. Gündem maddelerine atıf yaparak Bakanlığımızın ve ilimizin hedeflerine vurgu yaptı. Psikolojik Sağlamlığın ve Bilinçli Teknoloji Kullanımının yıl içerinde sıkça işlenmesinin, pandemi sürecinin zararlarını en aza indireceğini belirtti. Özel hedefleri belirlerken ise ana okul ve ilkokullarda okula ve çevreye uyumun işlenmesi, okul reddi problemini çözeceğini, ortaokul ve liselerde ise başarı ve motivasyon konuları işlenirse öğrencilerin salgın sürecinde hasar gördüğü ders başarısının yeniden kazanılmasını sağlayacağını dile getirdi.

RAM PDR hizmetleri bölüm başkanı Fuat Turan; gündem maddelerini tek tek ele alarak rehber öğretmenler ile karşılıklı süreci yönetti. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in teşrif etmesi ile sözü Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'e bıraktı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen; Netameli ve zor bir salgın döneminden geçerken pandemi sürecinde PDR öğretmenlerinin rolünün çok kıymetli olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında "Psikolojik sağlamlık ve bilinçli teknoloji kullanımı ihtiyaç duyduğumuz iki önemli konu. Öğrenci ve özellikle veli eğitimleri ile pandemi sürecinin etkilerini silmeye çalışacağız. Bu çalışmalarımızın küçük dokunuşları olumlu büyük değişikliklere dönüşmesini sağlayacak. Okul PDR öğretmenlerinin, salgın döneminde yaptıkları özverili ve başarılı çalışmalarını sürdürerek sürece katkı vereceklerine inanıyorum."dedi.

Aşağıdaki gündem maddeleri ele alındı.

 GÜNDEM MADDELERİ

1-     Açılış ve Yoklama

2-     Genel, Yerel ve Özel hedefler

3-     Çerçeve Planlarının RAM'a Gönderilmesi

4-     E-rehberlik kullanımı

5-     Bağımlılıkla Mücadele ve Okullarda Şiddettin Önlenmesi, azaltılması

6-     Okul Risk Haritaları ve RİBA faaliyetleri

7-     ORGM'nin bilinirliği

8-     Okullarda Psiko-sosyal ve Krize Müdahale Ekiplerinin oluşturulması

9-     RAM'a öğrenci yönlendirilmesi(RAMDEVU) ve Eğitsel Değerlendirme Formu

10-Evde eğitim ve Destek eğitim odaları

11-Eğitim ve Danışmalık Tedbirleri

12-Okul ziyaretleri

13-PDR öğretmenlerinin iletişim sağlama kanalı

Toplantıda Rehberlik ve Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonunda alınan kararlar, 2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılması planlanan rehberlik faaliyetleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinin yürütülmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

Toplantı dilek ve temennilerin alınmasının ardından sonlandırıldı.

24-09-202124-09-202124-09-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.