ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, eTwinning ödül törenine katılarak okul ve öğretmenlere belgelerini verdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, eTwinning ödül törenine katılarak okul ve öğretmenlere belgelerini verdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, eTwinning Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa Kalite Etiketi, Ulusal Kalite Etiketi Levhası, Avrupa Kalite Etiketi Levhası ile eTwinning Okul Unvanı alan öğretmenlerimiz ve okullarımıza ödüllerinin verilmesi için Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen ödül törenine katıldı.

Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in yanı sıra Ar-Ge Birimi proje öğretmenleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eTwinning Ulusal Destek Servisi koordinasyonunda yürütülen eTwinning projesi; Öğrenci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere, eğitimin tüm aktörlerinin, uluslararası tecrübe kazandıran AB projeleri içerisinde yer almalarını, yabancı dil yeterliliklerini geliştirmelerini, eğitim dünyasındaki yeni yaklaşımları paylaşmalarını ve daha iyi eğitim öğretim becerileri geliştirmelerini amaçlamaktadır.

2005 Yılında başlayan eTwinning projesine 2009 yılında Türkiye'de dahil olmuştur. Çevrimiçi eğitim portalı olan eTwinning portalında öğretmen tarafından oluşturulan projelere öğrenciler de dahil olup proje tabanlı öğrenmeyi, internet güvenliğini ve uygulanan projeye ait müfredat içerisindeki kazanımları pekiştirmektedir.

2014 Yılında Erasmus+ a entegre olan eTwinning ilimizde de geniş çapta uygulanmaktadır. Bu bağlamda ilimizde 2020-2021 eğitim öğretim yılında yürütülen eTwinning projelerinin Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ulusal Destek Servisinin değerlendirmesi neticesinde;

- 27 öğretmenimiz Avrupa Kalite Etiketi,

- 55 öğretmenimiz Ulusal Kalite Etiketi,

-  7 okulumuz "eTwinning Okulu" olmaya hak kazanmıştır.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; " Avrupa'da okul ortaklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerinin ve yabancı dil becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen, iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak için öğrenme toplulukları oluşturan eTwinning faaliyetleri ilimizde de etkin olarak devam etmektedir. Eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim için fırsatlar da sunan eTwinning çalışmalarına katılan, emek veren ve kalite etiketi sahibi olan okullarımızı, yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederim. Sürece destek sunan AR-GE birimimizin uzman öğretmenlerine teşekkür ederim" dedi.

Tören, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

15-09-202115-09-202115-09-202115-09-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.