ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri için Kahta ve Samsat İlçelerimizdeydi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında Kâhta ve Samsat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilen etkinliklere katılmak üzere Kâhta ve Samsat İlçelerimizi ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ilk olarak Kâhta İlçemizde, Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Sergisinin açılışını yaptı. Kâhta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen sergide yıl boyunca kurslarda yapılanan resim, ebru eserleri, ahşap boyama, moda tasarım, takı tasarım, dikiş nakış, boncuk işleme, çanta, kâğıt rölyef, kaligrafi yapımı gibi ürünler ile hazırlanan yöresel yemekler sergilendi.

Sergide konuşan Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Bu yıla mahsus olmak üzere ilk defa Türkiye genelinde haziranın ilk haftası hayat boyu öğrenme haftası olarak bakanlığımız tarafından ilan edilmiştir. Bu vesileyle ilimiz genelinde olduğu gibi Kâhta ilçesinde de bugün gerçekten çok güzel, gözlerimizi kamaştıran bir manzarayla karşılaştık.

Hayat boyu öğrenmenin yaşı yoktur. 7'den 77'ye herkesin kurslara katılmasını kendini bu kurslarda yenilemesini, geliştirmesini bekliyoruz. Bizim bu kurs merkezlerinde eğitimle alakalı başta olmak üzere ebru eserleri, ahşap boyama, moda tasarım, takı tasarım, dikiş nakış, boncuk işleme, çanta, kâğıt rölyef, kaligrafi yapımı gibi birçok kurslar düzenleniyor.

Aynı zamanda bu kurslarımızda İŞKUR aracılığı ile yaptığımız zaman bu gelen kursiyerlerimize de 1 aylık ücret ödeniyor. Kursiyerlerimize gelen öğrencilerimizin harçlıklarını karşılamaktan çok faydalı hizmetlere vesile oluyor. Hem onları teşvik etmiş oluyor hem bizim usta üreticilerimizin bu arada azmini de artmış oluyor. Onlar bu arada tabii ki birçok ailelerine, çocuklarına yarayacak bazı ürünler de elde ediyorlar. Biz de bunlardan mutlu oluyoruz onlar da. Bu vesileyle ben herkesi bu kurslarımıza ziyaret etmeye bu sergimizi ziyaret etmeye, aynı zamanda da halk eğitim müdürlüğümüz ile mutlaka irtibata sohbete davet ediyorum. Emeği geçen başta Kâhta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler ediyorum." diye konuştu

Kâhta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen sergiye Kâhta Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan, Kâhta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, İlçe Emniyet Müdürü Oray Yeniay, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Şevket Erşahin, AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, Eğitim Bir Sen Adıyaman Başkanı Ali Deniz, Eğitim Bir Sen Kâhta İlçe Başkanı İsmail Tümer, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz daha sonra Samsat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan etkinliğe katılmak üzere Samsat İlçemize gitti. Burada Fırat Nehri kenarında düzenlenen ve su üzerinde teknede hazırlanan sergi ve müzik konserinin açılışını yaptı.

Salgın ile mücadele edilirken halk eğitimlerin ve öğretmenlerin boş durmadıklarını belirterek ilgililere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, sergiyi gezerek öğretmenlerden ve kursiyerlerden bilgi aldı.

Samsat'ta düzenlenen etkinliklere Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, kamu kurum amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

07-06-202107-06-202107-06-202107-06-202107-06-202107-06-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.