ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Samsat İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından Adıyaman Park AVM'de düzenlenen "Kommagene'den Samsat'a Geçmişin İzleri" temalı mozaik ve resim sergisine katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Samsat İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından Adıyaman Park AVM'de düzenlenen

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Samsat İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından Adıyaman Park AVM'de düzenlenen "Kommagene'den Samsat'a Geçmişin İzleri" temalı mozaik ve resim sergisine katıldı. 

Sergi açılışına Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Hayat Boyu Öğrenme Şubesinden Sorumlu Şube Müdürü Selim Karahanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, HEM Müdürü Mustafa Tepe, Kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Sergi açılış kurdelesini kesen Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen ve protokol üyeleri, kursiyerler tarafından hazırlanan birbirinden güzel el emeği ürünlerin sergilendiği tüm stantları tek tek gezdiler. Kursiyer ve öğreticilerden bilgi alan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergide Eski Samsat'ta kazı çalışmalarında çıkarılan mozaikler ile vazo, çanak çömlek ve seramikler tekrar yorumlanarak tuallere yansıtıldı. Samsatlı Lukianos, Safvan Bin Muaattal ve eski Samsat kalesinin burçlarının alçı rölyefleri yapıldı. Yapılan bu mozaikler halen Adıyaman müzesinde sergilenmektedir.

01-10-202101-10-202101-10-202101-10-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.