ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün köy okullarına inceleme ziyaretleri devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün köy okullarına inceleme ziyaretleri devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz göreve geldiği günden itibaren üzerinde önemle durduğu köy okullarını sık sık ziyaret ederek okulların durumu ve varsa eksikliklerin ivedilikle tamamlanması için gerekli çalışmaların yapılmasını sağlıyor. Son olarak Merkez Kuyucak Bucağı İlk/Ortaokulu ve Orman İçi İlkokulunu ziyaret ederek, 15 Şubat itibariyle tüm kademelerde, tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlayan öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Bu ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal'da eşlik etti.

İlk olarak Kuyucak Bucağı İlk/Ortaokulunu ziyaret eden Alagöz, burada öğretmenlere ve öğrencilerle bir araya geldi. Köy öğretmenlerinin büyük fedakârlıklarla görevlerini sürdürdüğünü söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Eğitim de fırsat eşitliği ilkesi gereği, dezavantajlı sayılan köy okullarda eğitim gören öğrencilerimizin şehirde yaşayan yaşıtlarından geri kalmaması için tüm imkânları seferber ediyoruz. Bende köy okulunda okuyup mezun olan biri olarak eğitim ziyaretlerimi köy okullarına yaparak buradaki çocuklarımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını yerinde görüp müdürlük olarak elimizdeki imkânlar dâhilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Yüz yüze eğitime ara verdiğimiz dönemde uzaktan eğitimle çocuklarımıza ulaşmaya çalıştık ama şu bir gerçek ki hiçbir eğitim modeli hiçbir teknoloji sınıfta yüz yüze eğitimde yüreklere dokunan öğretmenin yerini tutamaz. Tüm temennimiz bu küçücük yaşta sorumluluk alan, maske ve temizlik kurallarına uyan öğrencilerimizi bir kez daha ekran karşısında eğitime mecbur bırakmayız. Hepimizin bu konuda çocuklardan daha fazla sorumluluklarımızın olduğunu unutmamamız gerekiyor. "dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz daha sonra Ormaniçi Köyü İlkokulunu ziyaret ederek burada öğrencilerle birlikte derse girdi. Öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

03-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.