ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ahmet Alagöz mesajında;

"19 Mayıs 1919, vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı, Atatürk'ün önderliğinde başlatılan milli mücadelenin başlangıcı, istiklal ve hürriyet umutlarının inanca dönüştüğü, parlak bir geleceğe kavuşma azminin ve kararlılığının güçlendiği bir tarihtir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmasıyla başlayan milli mücadelede, düşmana karşı açılan bayrak, geleceğimizin temelini oluşturmuştur. 19 Mayıs; millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Bu yönüyle 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir dönüm noktası olmuş, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet'in ilanı ile Türkiye Cumhuriyeti'nin tarih sahnesinde güçlü bir biçimde yerini almasının yolunu açmıştır.

Samsun'da yakılan kurtuluş meşalesinin kararlılığını ve gururunu bugün de taşıyan siz kıymetli gençlerimiz; geleceğimiz, umudumuz ve ışığımız sizsiniz. Ve sizler, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz. Milli değerlerine bağlı, dününü, bugününü ve yarınını bilen evrensel değerlerle bütünleşmiş olarak geleceğe güvenle bakarak yetişmeniz 19 Mayıs ruhunu anlamanız, benimsemeniz ve sorumluluğunu üstlenmeniz, ülkemiz ve geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır.

Sevgili gençler; Sizlere güveniyoruz ve inanıyoruz ki çok büyük başarıların imzaları da sizler olacaksınız. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza, Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağınıza, kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, sahip çıkarak bu yüce değerleri sonraki nesillere aktaracağınıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizle beraber, sporcularımızın ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.