ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz yüz yüze eğitim incelemeleri kapsamında Çelikhan İlçesindeydi

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz yüz yüze eğitim incelemeleri kapsamında Çelikhan İlçesindeydi

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda başlanan yüz yüze eğitimin ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Çelikhan İlçesinde yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ilimiz genelinde yüz yüze eğitime başlandı. Okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı; İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde  haftada iki (2) gün; 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat; 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak; Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıflarında tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal yüz yüze eğitim çalışmalarını yerinde incelemek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Çelikhan İlçemize ziyarette bulundu. Çelikhan İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde İncelemelerde bulundu. İlçede sürdürülen eğitim öğretim çalışmaları ve yapımı devam eden inşaatlar hakkına İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar'dan bilgi aldı.

Daha sonra ilçede yapımı devam eden inşaatları inceleyerek, ilçemize yapılan yatırımların en kısa sürede hizmete açılması için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Daha sonra Çelikhan İlçemizde yüz yüze eğitime geçen okulları ve Çelikhan Halk Eğitim Merkezinde açılan TYT ve AYT kurslarına devam eden öğrencileri ziyaret ederek ilçede sürdürülen eğitim öğretim çalışmalarını yerinde inceledi. Yüz yüze eğitime devam eden çocuklarımızdan salgın tedbirlerine sıkı sıkıya uymalarını isteyen Alagöz; "Sevgili çocuklar, uzun süredir ayrı kaldığınız okullarınıza kavuşma heyecanınızı sizinle paylaşmak için sınıflarınızı ziyaret ediyorum. Tüm sınıflarımızın salgın kurallarına göre temiz halde olduğunu ve sizlerin de maskelerinizi takmış olduğunuzu görmek bizleri sevindiriyor. Bizler için sizlerin ve ailelerinizin sağlığı birinci önceliğimiz. Okullarınızdan uzak kaldığınız müddet boyunca derslerinizi uzaktan eğitimle aldınız. Sizler ve aileleriniz salgın tedbirlerine uyarsa okullarımızda tüm kademelerde tam zamanlı olarak eğitim ve öğretime devam edebiliriz.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Çelikhan ziyaretlerinin son durağında Çelikhan İlçe Kaymakamı Sayın Necdet Uçar'a nezaket ziyaretlerinde bulunarak, Çelikhan İlçesinde sürdürülen eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Bu ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar'da eşlik etti. 

02-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-2021

02-03-202102-03-202102-03-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.