ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Songül Koçer, Adıyaman'da Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Songül Koçer, Adıyaman'da Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Songül Koçer ve Eğitim Uzmanı Gamze Yiğit Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu 'On Bin Okul Projesi' kapsamında İlimizde bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcımız Sayın İhsan Maskar, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Songül Koçer, Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Eğitim Uzmanı Sayın Gamze Yiğit, milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçe temel eğitim, inşaat emlak, destek hizmetleri yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Yardımcımız Sayın İhsan Maskar, "Okul öncesi dönemdeki çocuklarımızın eğitimi konusunda devletimiz çok büyük gayret sarf ediyor. Okul öncesi okullaşma oranımız yüksek durumda. Ama bizim yüzde yüzü bulmamız gerekiyor. Okul öncesi eğitim de ilimiz hızla gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayarak, çocuklarımızı okullarıyla buluşturacaktır. Bu konuda en önemli görev okul idarelerimize ve öğretmenlerimize düşüyor. Tüm eğitim çalışanlarımızın üstüne düşeni yapacağından şüphem yok."dedi

Hedefimiz Adıyaman'da 4 ve 5 yaşta okul öncesi eğitime erişimi Bakanlık politikaları çerçevesinde yüzde 100'e çıkarmak olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen de, okul öncesi çağındaki çocukların il, ilçe bazlı kayıt oranları, derslik ihtiyaçları, il düzeyinde yapılan planlama ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Daire Başkanı Sayın Songül Koçer, "2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişiminin sağlanması amacı doğrultusunda, erken çocukluk eğitiminde eğitime erişim oranlarının artırılması, 5 yaş grubunda %100'e ulaşılması hedeflenmektedir. Bu hedeflere yönelik olarak okul öncesi eğitimde ihtiyaç duyulan ilave dersliklerin açılması planlanmaktadır. Okul öncesi eğitimde daha fazla sınıf açılması ve daha fazla çocuğun okul öncesi eğitimle buluşması için gerekli tüm çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti." dedi.

Toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasından sonra son buldu.

12-11-202112-11-202112-11-202112-11-202112-11-202112-11-202112-11-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.