ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" Kapsamında İlimiz Öğretmenleriyle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk,

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, bugün İlimiz öğretmenleriyle bir araya geldi.  Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıyı ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin yanı sıra öğrencilerimiz ve aileleri de evlerinde takip etti.

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında yapılan video konferans Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un, Adıyaman'da görev yapan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize selam vermesiyle başladı. Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığının, bütün teşkilatlarıyla gösterdiği fedakârlığa dikkati çekerek " Değerli arkadaşlar, sevgili meslektaşlarım, hepiniz hoş geldiniz. Bugün sizleri burada misafir ediyoruz, biz de sizlerin evlerinde, okullarında misafiriz. Sizlerle birlikte olmak, hayallerinizi, duygularınızı, düşüncelerinizi, yaşadığınız problemleri paylaşmak, birlikte çözüm yolları üretmek bizler için çok kıymetli. Sahadaki durumu daha iyi anlayabilmek için sizlerden çok şey öğreniyoruz. Aldığımız kararların, gerçeğe uygun olması ve hayata uyum sağlayabilecek bir sürece yol açması sizinle olan paylaşımlar açısından çok çok önemli. Değerli arkadaşlar, dünyanın ve ülkemizin bu en zor zamanında, bu salgın sürecinde çok uzun süredir hepimiz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sizler zor dönemlerde milletimizin arkasında, çocuklarımızın yanında, velilerimize destek oldunuz. Kimsenin yalnız olmadığını hissettirdiniz. Biz sizlerle birlikte olmak, size destek olmak, ihtiyacınız olan yayın, altyapı, araç-gereç vb. bütün bunları size sağlamak noktasında büyük çaba sarf ettik, ediyoruz. Değerli arkadaşlar sizler gelecek nesillerdeki öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltmek için çok büyük çaba gösterdiniz. Gayretiniz için, gösterdiğiniz çabalar için çok çok teşekkür ediyorum hepinize. Hepiniz çok değerlisiniz çünkü çocuklarımızın gülümsemesine hizmet ediyorsunuz. Bu süreçte verdiğiniz emekten dolayı şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan İl Milli Eğitimiz Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz; "Sayın Bakanım huzurun ve kardeşliğin şehri, Adıyaman'dan en derin selam ve saygılarımı sunarım.

Sayın Bakanım, 2019 yılında ilimizin en büyük salonunda yüz yüze yaptığımız "Ziya Öğretmenle, Öğretmen buluşması"nda oturma yeri kalmadığı için bulabildikleri yere oturarak sizi dinleyen, salona sığmayarak buruk bir şekilde evlerine dönen ve sizi dinleyemediği için bize gönül koyan öğretmenlerimize "İnşallah bu toplantının tekrarını gerçekleştireceğiz" diye verdiğimiz sözü bugün sizin gerçekleştirmiş olmanızdan dolayı müteşekkirim. Sizi gerçekten çok seven öğretmenlerimizle sohbet etmek için gerçekleştirdiğiniz bu eğitim buluşmasından ve bizi bu salgın döneminde hiç yalnız bırakmadığınız için 9.561 öğretmenimiz adına ilimize hoş geldiniz der, şükranlarımı sunarım.

Sayın Bakanım 810 okulumuzda, 153.872 öğrencimize hizmet ettiğimiz ülkemizin bu şirin, huzur ve güven kentinde doğum yerleri başka iller olduğu halde öğretmenlerimizin ilimizde uzun süre görev yapmaları bizleri çok sevindirmektedir. 2013 yılından itibaren uygulamaya koyduğumuz ve zamanın ruhuna uygun olarak güncelleyip sürdürdüğümüz Erdemli Ve Başarılı Birey projemiz (EDEP) kapsamında yaptığımız çalışmalarla okullarımızın performans ve hizmet kalitelerini artırıp, milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve üstünlük alabilen, yenilikçi, gelişime açık, akademik başarısı yüksek ve erdemli bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz. Öğretmenlerimizi desteklemek adına, Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı geleceğin eğitimine yön veren; STEM, Ardiuno, Kodlama, Robotik, Ahşap, vb. atölyelerinden oluşan toplam 7 atölyeli Türkiye'nin ilk İNOVASYON MERKEZİNDEN sonra şimdi de 3 Katlı müstakil bir binada Yapay Zekâ Teknolojileri ve Yaşama Dair Kültür ve Sanat atölyelerini içeren sadece atölye bütçesi 1 Milyon lira olan 26 atölyeli, Türkiye'de ilk olduğuna inandığımız "ADIYAMAN YENİLİKÇİ EĞİTİM MERKEZİ"ni projelendirerek tamamladık. Bu vesile ile öğrenci ve öğretmenlerimiz adına Adıyaman Yenilikçi Eğitim Merkezi açılışımızı onurlandırarak tekrar buluşmaya davetimi arz ediyorum. Müsaadeniz de olursa program içerisinde ARGE Koordinatörümüz "Adıyaman Yenilikçi Eğitim Merkezinin" Atölyeleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak ister.

Sayın Bakanım,  bu merkezimizin yanında 76 adet okulumuza Tasarım ve Beceri Atölyesi kurulumu tamamlanarak; öğretmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunuldu.

Sayın Valimizin talimatıyla,  çeşitli kurum ve kuruluşların destekleriyle İlimiz genelinde 27 adet GEZİCİ EBA Destek Aracı hazırlayarak faaliyete geçirdik.  Bu GEZİCİ EBA Destek araçlarında toplam 80 bilgisayar, 100 tablet ve 27 Mobil internet alıcısı ile EBA'ya erişim sorunu yaşayan dezavantajlı çocuklarımıza hizmet vermekteyiz. Ayrıca İlimiz genelinde 184 adet SABİT EBA Destek Noktasının alt yapısını da güçlendirerek yine dezavantajlı öğrencilerimize hizmet vermektedirler

Bakanlığımızca İlimize gönderilen 7081 adet tablet bilgisayarın ilk iki fazı öğrencilerimize ulaştırılmış, son gelenlerin de dağıtımı devam etmektedir. Ayrıca Adıyaman Belediyesi tarafından bağışlanan 2300 tablet bilgisayar ile hayırseverler tarafından bağışlanan 650 tablet bilgisayarda Bakanlığımızın tespitleri doğrultusunda öğrencilerimize dağıtımı yapılmıştır.

Salgın sürecinde tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de üretim merkezi haline gelen meslek liselerimiz, ilimizin ve çevre illerin ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapmıştır. Ayrıca oluşturulan patent birimimiz başvurularını tamamlayarak 10 adet patent tescili almıştır. Meslek liselerimiz dışında diğer okullarımıza da ihtiyaç doğrultusunda patent danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Bu salgın sürecinde hızlı ve yenilikçi adımlar atarak evlerini okullara, odalarını dersliklere dönüştürüp, öğrencilerinin eğitimine kesintisiz devam eden, öğrenci ve velilerimizin motivasyonlarını arttırmak için çalışan tüm öğretmenlerimize bir kez daha huzurlarınızda teşekkür eder, "Ziya Öğretmenle, Eğitim Buluşmaları"nı bizlerle gerçekleştirdiğiniz için zat-ı alinize şükranlarımı arz ederim. Saygılarımla." Dedi.

İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz'ün konuşmalarından sonra Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Çok teşekkürler Ahmet Hocam, sizin şahsınızda bütün il yöneticisi, ilçe müdürü arkadaşlar, yöneticiler, okul müdürlerine, müdür yardımcılarına çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu bir takip işi ve sizlerin orada öğretmenlerimizle beraber ortaya koyduğunuz çabayla bizim söylemlerimiz hayata geçiyor, aksi takdirde biz burada sadece söylemle yetinemeyiz eylem gerekiyor. Ve illerimiz bunu Allaha şükür hayata geçiriyor. Emekleriniz için sağ olun var olun."diyerek sözü öğretmenlerimize verdi.

 Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenlerimizin "Burası Adıyaman" şarkısını söylemesiyle devam eden toplantı da, Adıyaman'da görev yapan öğretmenler, öğrencilerle uzaktan eğitim sürecinde yaptıkları etkinlikleri ve devam eden projelerini anlattı.

Uzaktan eğitim sürecinde yürüttükleri faaliyetleri anlatan öğretmenler, "Salgın sürecinde desteğinizi her zaman hissettik, bakanımız ve meslektaşımız olarak bize güvendiğiniz, bize inandığınız için ve en önemlisi içinizden biri olduğumuzu hissettirdiğiniz için çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenlerinin seslendirdiği "Altın Yüzüğüm Kırıldı" türküsüyle son bulan programdan sonra söz alan Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmenle, Eğitim Buluşmaları" kapsamında yaptıkları toplantılarda en uzun görüşmeyi Adıyaman İliyle yaptıklarını, tüm öğretmenlerin kendilerini çok güzel bir şekilde ağırladıklarını söyleyerek, Adıyaman İline teşekkürlerini ileterek konferansı bitirdi.

28-01-202128-01-202128-01-202128-01-202128-01-202128-01-202128-01-202128-01-202128-01-202128-01-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.