ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK İLİMİZDE

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK İLİMİZDE

Çeşitli ziyaret ve programlar ile Besni ilçesindeki 21. Besni Eğitim Bayramına katılmak üzere Adıyaman'a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adıyaman temasları kapsamında hayırsever işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğretmenlerle buluştu.

 

Türkiye Petrolleri Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda hayırsever işadamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğle yemeğinde bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adıyaman'da eğitime katkı sunan hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

 

Buradaki programın ardından TPAO Konferans Salonunda "Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları" kapsamında öğretmenlerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığının 2023 eğitim vizyonunu anlattı.

 

Buradaki programın ardından beraberindeki heyetle birlikte Adıyaman Bilim Sanat Merkezine geçen Bakan Selçuk, Bilim Sanat Merkezi bünyesinde son teknoloji cihazlarla donatılan modern ses kayıt ve görüntüleme stüdyosunun açılışını gerçekleştirerek, öğrencilerle bir araya gelip fotoğraf çektirdi.

 

Bilim Sanat Merkezi ziyaretinin ardından Adıyaman Belediyesini ziyaret eden Bakan Selçuk, buradaki ziyaretin ardından İnnovasyon Merkezine geçti.

 

İnnovasyon Merkezinde yürütülen AR-GE çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  İnovasyon Merkezi bünyesindeki, Ardiuno, Kodlama, Robotik, STEM, E-Sınav ve Ölçe Değerlendirme ve İzleme gibi birimlerden bilgi alıp çalışmaları yakından inceledi. 

 

01-10-201901-10-201901-10-2019

 

Ziyarette çocuklarla da yakından ilgilenerek sohbet eden Bakan Selçuk öğrencilerin yazılımlarını inceleyerek, tablet bilgisayarla kontrol edilebilen İnşaat Vinci ni denediler.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.