ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Altınşehir İmam Hatip Ortaokulu Kütüphanesinin açılış programına katıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Altınşehir İmam Hatip Ortaokulu Kütüphanesinin açılış programına katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) ve Adıyaman İmam Hatipliler Derneği (ADİMDER)'nin Altınşehir İmam Hatip Ortaokuluna kazandırdığı kütüphane açılışına katıldı. Adıyaman Belediye Başkanımız Sayın Dr. Süleyman Kılınç'ın da katılım sağladığı açılış programına STK temsilcileri ve imam hatip okullarının müdürleri de hazır bulundu.

ÖNDER Adıyaman İmam Hatipliler Derneği (ADİMDER) başkanı Ebubekir Turmaz; dernek olarak genelde ilimiz eğitimi, özelde de İmam Hatip Okullarımız için gayret gösterdiklerini ifade etti. Türk Hava Kurumu işbirliği ile okulumuza kazandırılan bu kütüphanemiz için ikinci etapta kitap desteğine yoğunlaşacaklarını ifade etti. "Geçen yıl salgının çocuklarımızın öğrenmeleri üzerindeki etkilerini azaltabilmek ve sınavlara hazırlanma süreçlerini desteklemek adına ilçelerimizde dâhil tüm imam hatip okullarımız 8. ve 12. sınıf öğrencilerimize kitaplarımızı dağıtmıştık, bu yaklaşık 700 bin lira maliyetli bir çalışmaydı. Yine burada kütüphanemizin açılışı ile birlikte 3500 adet kitabı ilçelerimizde dâhil tüm imam hatip okullarında okuyan öğrencilerimize ulaştırmak için İmam Hatip okul yöneticilerimize teslim ediyoruz. Bu sebeple tüm katılımcılara ve destekçilerimize teşekkür ederiz." İfadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen; "Tüm okullarımızda olduğu gibi imam hatip okullarımızda da her geçen gün eğitim adına güzel çalışmalar yapıldığını görüyoruz. Derneğimizin hem kütüphane yapımı ve hem de bu kadar ciddi kitap desteği için teşekkür ediyorum. Bu kütüphaneler, inşallah öğrencilerimizin bilgiye ulaşmalarını daha kolay hale getirerek kişisel gelişimlerini tamamlamasına imkân sağlayacak ve geleceğimizi inşa etme yolunda önemli bir adım olacaktır. Kütüphanelerin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimizin başarılarına vesile olmasını temenni ediyorum. " şeklinde konuştu.

Kütüphane açılışının ardından Adıyaman İmam Hatip Mezunları Derneği (ADİMDER) ve İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) tarafından 8. sınıf ve 12. sınıflar için hazırlanan kitapların dağıtımı için program düzenlendi.

Açılış programı, Altınşehir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizin çeşitli alanlarda düzenlenen spor müsabakalarındaki başarılarından dolayı ödüllendirilmesiyle son buldu.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.