ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi'nden ERDEM projesinde büyük başarı

İlimiz Adıyaman Merkez Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi  "Uzaktan Eğitim Destek Modülü ve Tekno Oda " isimli projesi ile kabul edilen projeler arasında en yüksek hibe desteğinde 3. sırada olmayı başardı.
Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi'nden ERDEM projesinde büyük başarı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2020 Programı" proje başvuruları sonuçlandı.

Okullarımız tarafından ERDEM Destek 2020 Programına yoğun ilgi gösterildi. Destek Programı kapsamında başvurusu yapılan 690 proje içerisinden, uygunluk kriterlerini taşıyarak ön değerlendirmeyi geçen 657 proje içerik değerlendirmesine alındı. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 41 proje hibe desteği almaya hak kazandı. Projelere toplamda 959.631,00 hibe desteği sağlandı.

İlimiz Adıyaman Merkez Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi  "Uzaktan Eğitim Destek Modülü ve Tekno Oda " isimli projesi ile kabul edilen projeler arasında en yüksek hibe desteğinde 3. sırada olmayı başardı.

Proje ile özelde Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine genelde ilimizdeki tüm imam hatip lisesi ve diğer ortaöğretim kurumlarının faydalanabileceği bir web tabanlı uzaktan öğretim programı (Uzaktan Eğitim Destek Modülü -UDEM) oluşturulması hedeflendi.

Ayrıca okul pansiyonunda barınan öğrencilerin okul saatleri dışında bu programdan faydalanabilmesi için tüm teknolojik imkânların sağlanacağı modern bir etüt salonu (Tekno Oda) yapılması hedeflendi.

Destek Programına başvurusunda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve okul idaresine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

21-10-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.