ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin "Uzaktan Eğitim Destek Modülü ve Tekno Oda " isimli projesi kapsamında kurulan etüt salonunun açılışını yaptık.

Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesinde "Uzaktan Eğitim Destek Modülü ve Tekno Oda" Projesi için kurulan etüt salonunun açılışını yaptı. Açılışa ayrıca İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve İlimiz Meslek Lisesi İdarecileride katıldı.

İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz burada yaptığı konuşmasında, "İlimizde son yıllarda yürütülen proje çalışmaları sonucunda bir çok başarılı projemiz kabul görerek büyük bir başarıya imza attık. Bugün de burada Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisemizin hazırladığı "Uzaktan Eğitim Destek Modülü ve Tekno Oda" adlı proje kapsamında kurulan etüt salonunun açılışını gerçekleştirdik. Bu projemiz; Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2020 Programı" kapsamında okulumuz Adıyaman Merkez Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin hazırladığı ve kabul edilen projeler arasında 3.sırada olmayı başardı. AB ve yerel ölçekte düzenlenen proje sayımızın artması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Umuyorum ki bu etüt salonunu ziyaret eden yönetici ve öğretmenlerimizin de proje hazırlamaya olan istekleri artacaktır. Ben bu projenin hazırlanmasında ve proje kapsamında bu etüt salonunun kurulmasında emeği geçen tüm öğretmen ve idarcilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Proje ile Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda barınan öğrenciler için birçok teknolojik imkânların sağlanacağı modern bir etüt salonu (Tekno Oda) kuruldu.

Proje kapsamında kurulumu tamamlanan Tekno Oda'da 6 adet masaüstü bilgisayar, 23 adet tablet bilgisayar, 1 adet projeksiyon cihazı, 1 adet doküman kamera, 6 adet mikrofonlu HD bilgisayar kamerası, 1 adet yazıcı, 9 masa 38 sandalye 3 adet kitaplık, pansiyon binasının tamamını kapsayacak 1 adet internet dağıtım cihazı ve 1 adet şarj istasyonu bulunmaktadır.

İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz'ün açılışını yaptığı Tekno Oda'da, Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi pansiyonunda barınan 144 öğrencimiz ile birlikte ayrıca okulumuzuz öğrencileri ve özellikle 12. Sınıf öğrencilerimizin (160 kişi) faydalanması hedeflenmektedir. Tekno Oda'da aynı anda 38 öğrencimiz faydalanabilmektedir.

Tekno Oda'da öğrencilerin etkin katılımını sağlamak amaçlanmaktadır. Aynı zamanda okul öğretmenlerinin canlı derslerini yapabileceği ve derslerini kayıt altına alabileceği bir ortam oluşturulmuştur. Hafta sonu ve hafta içi öğretmenlerimizin özel gruplar şeklinde çalışabileceği bir alan olarak da kullanılabilecektir.

Salgın tedbirleri gereği öğrencilerimizin sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun şekilde eğitim alacağı bu Tekno Oda, her bir grup çalışmasından sonra dezenfekte edilecektir. Bu odada ayrıca düzenli olarak maske ve el dezenfektanı bulundurulacaktır.

21-01-202121-01-202121-01-202121-01-202121-01-202121-01-202121-01-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.