ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mart Ayı İlçe Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Mart Ayı İlçe Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve Şube Müdürlerimizin katılımlarıyla Mart Ayı İlçe Müdürleri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Perre Uygulama Oteli Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz, eğitim öğretim çalışmaları, projeler ve eğitsel-kültürel faaliyetler hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizden bilgi aldı.

Eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve akademik başarıyı artırmak için yapılan çalışmalar değerlendirildi. Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli yapılması gerektiği vurgulandı. Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" projelerinin takibinin Bakanlığımız takvimine göre yapılması gerektiği belirtildi. Akademik başarının yanında, öğrencileri topluma kişilik sahibi, sağlıklı bireyler olarak kazandırmak, dostluğu, paylaşmayı ve rekabeti yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz koordinesinde uygulamaya konulan "Spor, Sanat ve Kültürel Etkinliklerle Tam Öğrenme Projesi" ele alındı. Proje kapsamında geçen yıllara göre sporcu ve lisanlı sporcu öğrenci sayısında belirgin bir artış olduğu belirtildi. Ayrıca Kaliteli Eğitim Modeli (KALEM), TÜBİTAK, TEKNOFEST ve diğer proje ve yarışmaların başvuruları, öğrencilerin sosyal gelişimini desteklemek için okul bahçelerinde geleneksel oyunlar oynamaya teşvik edilmesi, sabah fiziki etkinliklerle derse başlama, taşımalı eğitim servisleri ve öğrenci öğle yemeklerinin kontrol ve denetimleri ve eğitim yatırımlarının son durumu değerlendirildi.

Müdürümüz Sayın Ali Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinledi ve yapılan çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

25-03-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.