ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELERDE BİLİM UYGULAMALARI PROGRAMI TOPLANTISI YAPILDI

LİSELERDE BİLİM UYGULAMALARI PROGRAMI TOPLANTISI YAPILDI

 Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı fen liseleri ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liselerinde uygulanacak, Liselerde Bilim Uygulamaları Programı İlimiz Ortaöğretim Birimi Şube Müdürü Ömer Faruk GÜNEŞ Başkanlığında Adıyaman Fen Lisesinde yapıldı. Toplantıya Kahta, Besni, Gölbaşı ve Çelikhan ilçeleri Şube Müdürleri, Fen liseleri   ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liseleri müdürleri ve öğretmenler katıldı.

              Liselerde Bilim Uygulamaları Programı ile fen liseleri ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; bilim, teknoloji, çevre, eğitim, coğrafya, tarih, kültür,  vb. alanlarda, bilimsel düşünme, araştırma yapma, rapor hazırlama, kendini ifade etme, sunum yapma gibi akademik çalışmalara altyapı oluşturacak becerilerinin geliştirilmesine ve farkındalık düzeylerinin artırılmasına yönelik konferans, panel, seminer, sempozyum, forum vb. türlerde bilimsel toplantılar düzenlenmesi ve uygulamalı bilim çalışmalarının gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

             Toplantıda Şube Müdürümüz Ömer Faruk GÜNEŞ tarafından Liselerde Bilim Uygulamaları Programı Kılavuzunun sunumu yapıldı. Adıyaman Fen Lisesi ve Esentepe Anadolu Lisesi koordinatör okul olarak belirlendi.

             Toplantıda ildeki bilimsel toplantıların koordinasyonunu sağlayacak komisyon tarafından İl genelinde yapılacak bilimsel toplantı türü olarak FORUM, tema ve konu olarak da KENTLEŞME VE ÇEVRE konusu belirlendi ve okullara duyuruldu.

              Liselerde Bilim Programının kılavuzda da belirtildiği üzere 3 temel faaliyet olarak yürütülecek.

 -Okul İçi bilimsel toplantılar,

 -İl geneli bilimsel toplantılar ve Bilim Her Yerde şeklinde üç temel faaliyet olarak yapılacağı belirtildi.

             Tüm okullar tarafından yapılan çalışmaların, bilimsel toplantı dokümanlarının (bildiri, poster) derlenerek (e-kitap) elektronik ortamda yıl sonunda Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne gönderileceği Şube Müdürümüz Ömer Faruk GÜNEŞ tarafından vurgulandı.

            Toplantı soru-cevap ve iyi dilek temennileri ile sonlandırıldı.

17-11-202317-11-202317-11-2023

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.