ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE MÜDÜRLERİYLE VİDEO KONFERANS YOLUYLA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

LİSE MÜDÜRLERİYLE VİDEO KONFERANS YOLUYLA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, lise müdürleriyle rutin olarak gerçekleştirdiği toplantılarını Covid-19 virüsü nedeniyle video konferans şeklinde gerçekleştirdi.

Toplantıda selamlama konuşmasının ardından Ahmet Alagöz, Covid-19 ve Uzaktan Eğitimle ilgili genel bir değerlendirme bulundu. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz,

 12. Sınıflara yönelik YKS'de çıkacak kazanım/konulara ilişkin EBA canlı derslerin planlanarak etkin yapılması, ara sınıflarda ise öğrenci kameraların açılmaması ve kişisel verilerin kaydedilmemesi kaydıyla zoom, skype vb.araçların kullanılabilmesi, uzaktan eğitim sürecinde özellikle veliler de dahil edilerek kitap okumayı, şiir ezberlemeyi, günlük yazmayı özendirecek çalışmaların planlanması, Meslek liselerimizin üretim faaliyetlerinin kapasite ve çeşitlilik geliştirilmesi, bakanlığımızca uzaktan eğitim sürecinde kullanılmak için hazırlanan etkinliklerin rehberlik kitapçıklarının öğrenci ve velilere ulaştırılması gibi konular ele alındı.

 

Toplantı Ahmet Alagöz'ün konuşmasının ardından soru cevap kısmına geçildi.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.