ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutup Kâşifi Biruni, Adıyaman Park AVM'de tanıtıldı.

Kutup Kâşifi Biruni, Adıyaman Park AVM'de tanıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Süleyman Kılınç'la birlikte TÜBİTAK tarafından TEKNOFEST bünyesinde düzenlenen "2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması" Fiziki Bilimler alanından Kutup Kâşifi Biruni isimli projesi ile TÜRKİYE 1.si olan Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Adıyaman Park Avm'de düzenlenen tanıtım etkinliğine katıldı.

Tanıtım etkinliğinin açılış kurdelesini Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Süleyman Kılınç ve ARGE'den Sorumlu Şube Müdürü Abdullah Bilen'le birlikte kesen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, bu büyük başarıdan dolayı Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hacı Kamil Kadıoğlu, Proje Danışmanı Orhan Güneş ve öğrencileri tebrik etti.

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, bu alanda araştırmalar yapmaya yönlendirilen öğrencilerin bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla ülkemizin gelecekte uluslararası bilimsel çevrelerde önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Bu yıl ilk defa düzenlenen ve 5 - 7 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen "TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması" Final Sergisi'nde, İlimiz Adıyaman Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fiziki Bilimler alanında, Kutup Kâşifi Biruni isimli projesi ile Türkiye Birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Kutup Kâşifi Biruni, iki gün boyunca Adıyaman Park AVM'de ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. 

02-08-202102-08-202102-08-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.