ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KUR'AN-I KERİM OKUMAYAN KALMASIN" PROJESİNİN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDIAdıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ve  İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşcı, İl protokolümüzle birlikte İl Müdürlüğümüzün yürüttüğü "Kur'an Okumayı Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında Ramazan Ayı boyunca halk eğitim merkezlerimizce açılan kurslarda eğitim veren öğretmen ve kursiyerlerimiz için yapılan ödül törenine katıldı.

Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından açılan kurslarda Kuran'ı Kerim öğrenen öğrenciler için Türkiye Petrolleri Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda ödül töreni düzenlendi.

Törene, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Müftüsü Mehmet Taştı, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, il ? ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bu projeyle İlimizin tüm kesiminden Kuran-ı Kerim ayı olan Ramazan ayında isteyen herkesin Kur'an öğrenmesine olanak sağlamak amaçlanmıştır. Bu kapsamda halk eğitim müdürlükleri bünyelerinde açılan 420 kursta vatandaşlarımızın Kuran-ı Kerim öğrenmeleri sağlanmıştır.

Bu kapsamda Ramazan ayı içerisinde 7000 kişi Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmiş;  Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize katılım belgesi verilerek, Kuran-ı Kerim hediye edilmiştir.

Ayrıca kursta görev alan öğretmenlerimiz Valiliğimiz Tarafından başarı belgeleriyle ödüllendirildi.

Ödül töreni, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar'ın ve İl Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından ödül törenine geçilerek kursiyerler ve öğrencilere ödülleri il protokolü tarafından verildi.

 16-06-202216-06-202216-06-202216-06-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.