ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kasım ayı DÖGEP ve YÖGEP toplantıları yapıldı.

Kasım ayı DÖGEP ve YÖGEP toplantıları yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Bakanlığın Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri" bağlamında öğretmenlerin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ortaokul ve liselerde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" başlatıldı.

2021 Ekim ve Kasım ayları DÖGEP Faaliyeti 'ne Eğitimci ? Yazar Ali Erkan Kavaklı misafir edildi.

Program, İlimiz Merkez ve İlçelerinde görev yapmakta olan tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katılımıyla, ZOOM Programı üzerinden gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Din İşlemlerinden Sorumlu Şube Müdürü Selim Karahanlı tarafından yapılan açılış konuşmaları sonrasında, Eğitimci ? Yazar Ali Erkan Kavaklı tarafından, "Dezavantajlı risk altındaki öğrencilere yönelik rehberlik çalışmalarında DKAB öğretmenlerinin rolü" konusu ele alındı.

Faaliyette, Sağlıklı bir toplum; bedensel, ruhsal, sosyal yönden sağlıklı bireylerden oluşur. Bireylerin tüm yönleriyle sağlıklı olabilmesi ise bireyin çocukluk ve ergenlik dönemlerinde çok yönlü gelişimine ve eğitimine önem vermekle olur. Hem çocukluk hem de ergenlik dönemi sağlıklı bir kişilik gelişimi ve kendini kabul ettirme adına kritik bir dönem olduğu konularına değinilerek faaliyet sonlandırıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Din İşlemlerinden Sorumlu Şube Müdürü Selim Karahanlı, Eğitimci ? Yazar Ali Erkan Kavaklı'ya programa katılımlarından ve aktarmış olduğu faydalı bilgi ve deneyimlerinden dolayı teşekkür etmesiyle faaliyet son buldu.

"Yönetici Gelişim Programı Eylem Planı (YÖGEP) Ekim/Kasım Ayı Toplantısı"nda ise İl Millî Eğitim Müdürü Din İşlemlerinden Sorumlu Şube Müdürü Selim Karahanlı başkanlığında, Eğitimci ? Yazar Ali Erkan Kavaklı'ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda "İmam Hatiplerin Kuruluş Teması "ile İmam Hatip Ortaokullarının dünü, bugünü, geleceği, özgün ve örnek uygulamalarıyla geleceğin İmam Hatip Okulları 2023 eğitim vizyonu bağlamında misyon, vizyon, hedef ve eylem belirleme 6.Madde  "konularında bilgilendirme ve değerlendirme yapıldı.

30-11-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.