ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş'ta bulunan DSİ 20. Bölge Müdürlüğü tarafından Dünya Su Günü Yarışmasında Türkiye 2.si olan Elifnaz Kaya için plaket töreni yapıldı.

Kahramanmaraş'ta bulunan DSİ 20. Bölge Müdürlüğü tarafından Dünya Su Günü Yarışmasında Türkiye 2.si olan Elifnaz Kaya için plaket töreni yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının "Suyun Değeri" temasıyla düzenlediği yarışmada "Benim Adım Su" adlı kompozisyonuyla Bölge 1.si ve ardından da Türkiye 2.si olan İlimiz merkez Bir Aralık Ortaokulu Öğrencisi Elifnaz Kaya'ya, Bir Aralık Ortaokuluna ve Danışman Öğretmen Özlem Öztürk'e Kahramanmaraş'ta bulunan DSİ 20. Bölge Müdürlüğü tarafından plaket töreni düzenlendi.

Plaket törenine DSİ 20. Bölge Müdürü Sadullah Seven, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Adıyaman DSİ 203. Şube Müdürü Mehmet Emin Ertürk, DSİ 20. Bölge yetkilileri, Mahalle Muhtarı Mahmut Göksu, öğrencimizin ailesi, Okul Aile Birliği Başkanı öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Dünya Su Günü her yıl 22 Mart Günü'nde dünya çapında kutlanmaktadır. Tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler-Su (UN-Water) tarafından organize edilen bu kutlamalar her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilmektedir. Bu yıl Tarım ve Orman Bakanlığının "Suyun Değeri" temasıyla düzenlediği yarışmada, İlimiz Merkez Bir Aralık Ortaokulu Öğrencisi Elifnaz Kaya "Benim Adım Su" adlı kompozisyon eseriyle bölge 1. si ve Türkiye 2. si olarak büyük bir başarıya imza atarak bizleri gururlandırdı.

"Benim Adım Su" adlı kompozisyon eseriyle 2500 Liralık ödül kazanan Elifnaz Kaya, 22.03.2021 Dünya Su Günü'nde Ankara'da düzenlenen törende ödülünü Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli'den aldı. Bu büyük başarıdan sonra bir ödül de Kahramanmaraş'ta bulunan DSİ 20. Bölge Müdürlüğünce plaket verilerek gerçekleştirildi.

Maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen plaket töreninde Öğrencimiz Elifnaz Kaya yarışmada Bölge birincisi ve Türkiye ikincisi olduğu kompozisyonu okudu. Daha sonra konuşmacıların yaptığı konuşmalar ve plaket takdimiyle tören son buldu.

31-03-202131-03-202131-03-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.