ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz PDR Koordinasyon Toplantısı online olarak yapıldı.

İlimiz PDR Koordinasyon Toplantısı online olarak yapıldı.

2020-2021 eğitim öğretim yılı Psikolojik Danışman Rehber öğretmenleri mesleki paylaşım ve koordinasyon toplantısı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Hamza ÇELENK başkanlığında uzaktan eğitim zoom kanalıyla ile gerçekleşti.

Toplantıya ilimizde görev yapan Psikolojik Danışman Rehber öğretmenleri katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olması dilekleriyle konuşmasına başlayan Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza ÇELENK toplam 180 PDR öğretmenine hitaben konuştu. 3 ayrı toplantı kademelere uygun(anaokul/ilkokul-ortaokul-lise)şekilde farklı saatlerde yapıldı.

ÇELENK, pandemi sürecinde PDR öğretmenlerinin rolünün çok kıymetli olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında "Psikolojik sağlamlık, bilinçli teknoloji kullanımı ve motivasyon başlıklarını sık işlemeliyiz bu konulara ilişkin içerik üretmek yerinde olacak bu konulara çok ihtiyaç duyuyoruz. Sizlerin bu küçük dokunuşları olumlu, büyük değişiklikler sağlayacak" dedi.

RAM Müdürümüz İbrahim BAĞCI ise selamlama konuşmasının ardından Patika dergimize atıf yaparak "netameli ve zor bir pandemi yaşıyoruz dergimizin zenginleşmesi adına makalelerle köşe yazılarıyla katkınızı esirgemeyin" dedi.

RAM PDR Bölüm başkanı Fuat TURAN ise gündem maddelerini bir bir işleyerek fikir alış-verişi içerisinde süreci yönetti. Aşağıdaki gündem maddeleri ele alındı.

1- Açılış ve Yoklama

2- Genel, Yerel ve Özel hedefler

3- Çerçeve Planlarının RAM'a Gönderilmesi

4- E-rehberlik kullanımı

5- Okul rehberlik hizmetleri yürütme toplantısının gerçekleşmesinin önemi

6- Okullarda Şiddetti Önleme

7- Okul Risk Haritaları ve RİBA faaliyetleri

8- ORGM'nin bilinirliği

9- Okullarda Psiko-sosyal ve Krize Müdahale Ekiplerinin oluşturulması

10- RAM'a öğrenci yönlendirilmesi(RAMDEVU) ve Eğitsel Değerlendirme Formu

11- Evde eğitim ve Destek eğitim odaları

12- Eğitsel ve Danışmalık Tedbirleri

13- Okul ziyaretleri

14- Dilek ve temenniler

Toplantıda Rehberlik ve Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonunda alınan kararlar, 2020-2021 eğitim öğretim yılında yapılması planlanan rehberlik faaliyetleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinin yürütülmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

Toplantı dilek ve temennilerin alınmasının ardından sonlandırıldı.

20-11-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.