ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz öğrencilerine yönelik "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sergilendi.

İlimiz öğrencilerine yönelik

Adıyaman Valiliği himayesinde ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonunda yürütülen "Bağımlılıkla Mücadele" kapsamında "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu, ortaöğretim öğrencileriyle buluştu.

Adıyaman Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda sergilenen ve İstanbul Tiyatro Balans'ın oyuncularının sahne aldığı oyunu, öğretmenler ve 1500'e yakın ortaöğretim öğrencileri ilgiyle izledi. Uyuşturucu bağımlılığı konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan tiyatro oyununda,  bağımlılık sonrası kişi hayatının nasıl paramparça olduğu anlatıldı.

Oyunun sonunda öğrencilere seslenen tiyatro ve sinema oyuncusu Ercüment Balakoğlu, 'Umarım oyunumuzu beğenmiş ve mesajlarımızı almışsınızdır. Çevrenizde uyuşturucuya bulaşmış ve bulaşmak üzere olan birini gördüğünüzde lütfen annenize, babanıza, öğretmenlerinize ya da en yakın emniyet birimine söylemekten çekinmeyin. Belki bir gelecek kurtarmış olacak ve onun mutluluğunu yaşamış olacaksınız' dedi.

Etkinlikle ilgili konuşan Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube Müdürü Hamza Çelenk, "Amacımız özellikle eğitim öğretim ortamlarında bağımlılıkla mücadele konusunda önleyici rehberlik çalışmalarına katkı sunmaktır. Hem etkileyici hem de düşündürücü yönü olan tiyatro oyunumuz ile öğrencilerimizde farkındalık oluşturmaya çalıştık. Etkinlikten dolayı tüm paydaşlara teşekkür ederiz."dedi.

Öğrencilerle birlikte 'Pembe Aslında Siyahtır' oyununu beğenerek izleyen Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Altındal ise, "Oyunun içerisindeki mesajlar çok anlamlıydı. Oyunda sevgi vardı, madde bağımlılığına karşı savaş vardı. Öğrencilerimiz izledikleri oyunla birlikte bağımlılıkla mücadele konusunda bilinçlendiklerine inanıyorum. Etkinlikte ve oyunda emeği geçen herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

01-12-202101-12-202101-12-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.