ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MÜDÜRLERİYLE BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  Adıyaman İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bilgilendirme ve istişare toplantısı Samsat ilçesinde yapıldı. Covid - 19 salgını öncesinde her ay bir ilçede düzenlenen İlçe Milli Eğitim Müdürleri İstişare Toplantısının kademeli normalleşme sürecindeki ilk toplantısına Samsat İlçesi ev sahipliği yaptı.
İLÇE MÜDÜRLERİYLE BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İlimiz Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün başkanlığını yaptığı ilçe müdürleri toplantısına Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantıda ilçelerimizin eğitime dair sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri birimleriyle ilgili toplantıya katılanlara sunumlarını gerçekleştirdiler.

Toplantıda okullardaki akademik başarının artırılması çalışmaları, araştırma ve geliştirme projeleri, Covid - 19 tedbirleri, inşaat-emlak yatırımları,  TYT - AYT sınavlarına hazırlık çalışmaları, LGS sonrası rehberlik ve yönlendirme, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, İlkokullarda Yetiştirme Programları ile ilgili yapılacak çalışma ve planlamalar da gözden geçirilerek, Adıyaman'da eğitim kalitesinin üst seviyelere çıkarılabilmesiyle ilgili fikir alışverişi yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Alagöz, küresel salgının eğitime yansımasını minimize etmek için herkesin canla başla çalıştığını belirterek, okulların kapanmasıyla başlayacak telafi eğitimleriyle salgın döneminde yaşanan olası kayıpların kapatılacağını, yeni eğitim öğretim yılında da tüm sınıflarımızda tam kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesini umut ettiklerini belirtti. 2023 Eğitim Vizyonu gereği eğitim  kurumlarımızın hem akla hem de kalbe hitap eden, insan odaklı kurumlar olmasını, insan mutluluğunu hedeflemesi gerektiğini, mutlu yaşatılan çocukların güçlü bir Türkiye getireceği ifade etti.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ilçe müdürlerimize hitaben; eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, ilçe başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdür Ahmet Alagöz, ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin yürütülmesinde ve koordinasyonun sağlanmasında gerekli hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi.

Müdürümüz toplantıda ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizden ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

İl Müdürümüz Ahmet Alagöz'ün genel bir değerlendirme konuşması ve iyi dileklerinin ardından toplantı sona erdi.

10-06-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.