ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen başkanlığında, Müdürlüğümüz yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle, TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda 1. Eğitim-öğretim dönemi değerlendirme ve 2. Eğitim-öğretim dönemi planlama ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; okullarımızın eğitim-öğretim durumu, okullarımızda yapılan bakım-onarım- güçlendirme çalışmaları, 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi' kapsamında yapılan kütüphanelerimiz için başlatılan kitap toplama kampanyaları, 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında yeni anasınıflarının durumu, Mesleki Eğitimde Çırak, Kalfa, Usta sayısının artırılması ile ilgili yürütülen çalışmalar, Bakanlığımızın yayınladığı yardımcı kaynaklardan öğrencilerimizin faydalandırılması, DYK Kursları, kantin ve pansiyon denetimleri, ortaöğretim eylem planı, TÜBİTAK çalışmaları, Rehberlik ve zümre faaliyetleri, Bağımlılıkla Mücadele Çalışmaları, eğitim-öğretimde kaliteyi ve verimliliği arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar vb. gündem konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Mesleki Eğitim Programı öğrenci kayıtlarında belirlenen hedefin üzerinde kayıtların gerçekleştirildiğini ve bu özverili çalışmalarından ötürü başta İlçe Millî Eğitim Müdürleri olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Mesleki Eğitim Tanıtım Faaliyetleri kapsamında kısa süre içerisinde mesleki eğitim programını işverenlerimize tanıtımını gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Bu kapsamlı çalışmalar neticesinde sahadan olumlu dönütler alarak mesleki eğitim öğrenci sayısını yüzde 175 artış sağlayarak 4530'a çıkardık. Bu bir ekip işidir. Sizler nezdinde Adıyaman Eğitim Ailemizin her bir ferdine teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanlığının öncülüğünde yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında ilimizdeki tüm okullarda kütüphane altyapılarının oluşturulduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, bu kütüphanelerden öğrencilerimizin üst düzeyde istifade etmeleri gerektiğini ifade etti.

Okul kütüphanelerinin güncellenmesi ve zenginleştirilmesi konusuna da değinen Gönen, kütüphanelerin faal bir şekilde kullanılmasının öğrenci ve öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeleri noktasında çok önemli bir işleve sahip olduğunu ifade etti. "Sıfır Atık" projesine de değinerek atık malzemelerin değerlendirilmesi konusunda ilçe müdürlerimizin gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Temel Eğitim'de 10.000 Okul Projesi doğrultusunda çalışmaların başladığını, İlimizde okul öncesinde 5 yaş düzeyinde okul devamlılığının yüzde 90 olduğunu belirterek hedefin yüz de yüz olması noktasında planlamaların yapıldığını ifade etti.

İlimize gönderilen Yardımcı Kaynak Destek paketlerinin öğrencilere ulaştırıldığını belirten Gönen, LGS ve YKS sınavlarında yardımcı kaynak paketinin aktif olarak kullanılmasının öğrencilerimizin akademik başarısını artıracağını, hazırlanan kaynakların aylık olarak http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresi üzerinden güncelleneceğini ve takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

İl genelinde yapımı devam eden okul/kurum inşaatlarının hızla devam ettiğini söyleyen Gönen, devam eden inşaatların planlanan inşaat süresi içerisinde teslim edileceğini ve firma yetkililerinin ellerinden gelen azami gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, kış mevsiminde taşımalı eğitim servis araçlarının titizlikle takip edilmesi gerektiğini ve ücretsiz öğle yemeği veren firmaların yerinde denetlenmesi ve takibinin yapılması konularında talimatlar verdi.

Toplantı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in, toplantıya katılan İlçe Millî Eğitim Müdürlerimize ve yöneticilerimize çalışmalarında başarılar dilemesiyle son buldu.

02-02-202202-02-202202-02-202202-02-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.